Bize Ulaşın: +90 (312) 442 37 32
Bizi Takip Edin:
Bu sayfayı paylaş

Ankara'nın En Yeni Müzesi Ziyaretinizi BekliyorAnkara’nın kültürel yaşamına katkı sağlayacak önemli bir müze daha kazandık. Ulus’taki tarihi İş Bankası binası düzenlendi ve İktisadi Bağımsızlık Müzesi olarak açıldı.

Mimar Giulio Mongeri tarafından Selçuklu ve Osmanlı klasik dönemleri formlarından ilhamla tasarlanan 90 yıllık bina, artık bir müzeye ev sahipliği yapıyor.Müzenin tüm katlarını gezmek; binanın mimari detaylarını ve sergilenenlerin içeriğini tam anlamıyla yaşamak isterseniz birkaç saatinizi ayırmalısınız. Müzenin kat planı şöyle: B - Kiralık Kasalar, Z - Müze, 1. Kat - Müze, 2. Kat - Sergi, 3. Kat - Sanat Galerisi, 4. Kat - Süreli Sergi, 5. Kat - Etkinlik.Çağdaş müzecilik anlayışının en güzel örneklerinden olan; dijitalden klasiğe özenle desenlenmiş İktisadi Bağımsızlık Müzesine çocuklarınızı da götürünüz. Öğrenecekleri, beğenecekleri, unutamayacakları çok şey var. “Müzede Eğitim” bu olsa gerek diyeceğiniz farklı bir deneyim olacak yaşadığınız. Kısacası, Cumhuriyet tarihini kitaplardan ve internetten öğrenen çocuklar ve gençler de beğenecek Müzeyi, kumbaralı yılları bilenler de.Ücretsiz olan; Ulus, Çam Sokak, No. 3’te bulunan İktisadi Bağımsızlık Müzesi, pazartesi günleri hariç, her gün 10:00 - 18:00 saatleri arasında ziyaretinize açık.Otopark sorunu yaşayabilirsiniz, taşıtınızla gitmemenizi öneririz.

Çevrede ziyaret edebileceğiniz Roma Hamamı Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Julien Sütunu, Ankara Roma Caddesi, eski Başvekalet binası, Augustus Tapınağı, Hacı Bayram Camisi, eski Ankara evleri gibi başka önemli kültürel değerlerimiz olduğunu da anımsatalım.


Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.