Bu sayfayı paylaş

Ankara’nın asayiş sicili bozuluyorAnkara kasten adam öldürmede 3. sırada.

Ankara Valiliği, 7-21 Eylül tarihlerinde Altındağ, Çankaya, Keçiören, Mamak, Yenimahalle, Pursaklar ilçeleri sorumluluk bölgesinde bulunan caddeler, sokaklar ile umuma açık yerlerde ve bu yerlerde bulunan kişilerin üstlerinde, araçlarında, eşyalarında yaptığı uygulamalar sonucunda 35 tabanca, 18 tüfek ele geçirildiğini açıkladı. Ankara Valiliği duyurusunda şu sonuçlara yer verdi:

“GBT sorgusu yapılan 58.102 şahıstan, çeşitli suçlardan arandığı tespit edilen 428’i yakalanmış; hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık vb. suçlardan 178 şahıs tutuklanmıştır. 27.074 oto kontrol edilmiş, çalıntı olan 49 araç bulunmuştur. 5 motosiklete 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na aykırılıktan işlem, 38 modifiyeli araca da işlem yapılmıştır. 1.431 şahsa idari işlem yapılmıştır. Ayrıca uygulamalarda;

10 adet ruhsatlı tabanca,

25 adet ruhsatsız tabanca,

3 belgeli pompalı tüfek,

15 belgesiz tüfek,

19 adet kurusıkı silah,

19 adet kesici ve delici alet,

408 adet değişik çapta fişek,

502 gram uyuşturucu madde,

122 adet uyuşturucu hap,

4.527 adet kaçak bandrolsüz sigara ele geçirilmiştir.”

Ankara kasten adam öldürmede 3. sırada

Yukarıdaki sayılar sadece 2 haftayı kapsıyor ve yıl geneline bakıldığında korkunç sonuçlar ortaya çıkıyor. Adalet Bakanlığı’nın 2016 raporuna göre Türkiye’de kasten adam öldürmeyle ilgili 17 bin 856 dosya açıldı. Kasten adam öldürmede illere göre dağılımda İstanbul 1. Adana 2. Ankara 3. sırada yer aldı. 2016’da Ankara’da kasten adam öldürme suçundan açılan dosya sayısı 1.197 Trafik kazası gibi taksirle adam öldürme, uyuşturucu, cinsel taciz ve diğer suçlar eklendiğinde sayı artıyor ve maalesef Ankara Türkiye’nin suç atlasında ilk sıralarda yer alıyor.

İstatistikler gösteriyor ki, dünyanın diğer büyük kentlerinde olduğu gibi, yaşadığımız kentte de suç işlemek için donanımlı bir kitle var. Korkuya tutsak olup yaşamaktan vazgeçmek değil, tersine daha iyi yaşamak için çaba sarfetmek gerek.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.