Bu sayfayı paylaş

Ankaralılar Dikkat, Sıcak Çarpabilir!Bu hafta sonu Ankara aşırı sıcak olacak.

Meteoroloji Ankaralıları uyardı! Mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, bugünden başlayarak önümüzdeki hafta başına kadar artmaya devam edecek ve mevsim normallerinin 5-10 derece üzerine çıkacak.

Beklenen en yüksek hava sıcaklığı, özellikle Cumartesi günü mevsim normallerinin 10 derece üzerine çıkarak ekstrem sıcaklık değerlerine yaklaşacak; hatta bazı ilçelerimizde geçecek.

Yüksek hava sıcaklıklarının neden olabileceği sorunlara karşı çocukların, hamilelerin, yaşlıların ve bazı ilaçları kullananların sağlığına dikkat etmekte; 2-2,5 litre su içmekte, saat 10:00 ile 16:00 arasında mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamakta yarar var.

Ankara için 5 günlük hava durumu

Bu yazın en sıcak günlerini yaşayacağız ve Ankara hafta sonunda 40 derece olacak.

14 Temmuz, Perşembe: Yarın en yüksek 36-37 derece civarı, hissedilen sıcaklık 39 derece, hava güneşli olacak. Rüzgarlar batıdan esecek. Nem oranı en yüksek % 54 olacak. Yarın gece 20 derece ve hava açık olacak.

15 Temmuz, Cuma: Gündüz en yüksek 37-38 derece civarı, hissedilen sıcaklık 40 derece, hava güneşli olacak. Rüzgarlar kuzeyden esecek. Nem oranı en yüksek % 62 olacak. Gece 20 derece, hava açık olacak.

16 Temmuz, Cumartesi: Gündüz en yüksek 40, hissedilen sıcaklık 44 derece, hava güneşli olacak. Nem oranı en yüksek % 46 olacak. Rüzgarlar kuzey doğudan esecek. Gece 21 derece ve açık olacak.

17 Temmuz, Pazar: Gündüz en yüksek 41 derece, hissedilen sıcaklık 45 derece, hava güneşli olacak. Nem oranı azalacak ve en yüksek % 31 olacak. Rüzgarlar doğdan esecek. Gece 23 derece civarı ve açık olacak.

18 Temmuz, Pazartesi: Gündüz en yüksek 38-40 derece, hissedilen sıcaklık 42 derece, hava güneşli olacak. Nem oranı en yüksek % 66 olacak. Rüzgarlar kuzeyden esecek. Gece 21 derece civarı ve açık olacak.

Sağlıklı günler dileriz.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.