Bu sayfayı paylaş

Ankara’dan Samsun’a 1,5 saatte gidilecekAnkara-Samsun arası YHT ile 1,5 saat olacak.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Ankara-Samsun Hızlı Tren Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Şahin, hızlı ilerlemesi için proje ihaleleri 3’e bölünen ve daha önce 2‘sinin ihaleleri yapılan projenin son ayağı olan Samsun-Merzifon arasındaki 170 km’lik dilimin de ihalesinin tamamlandığını söyledi ve şunları ekledi:

Samsun’dan Kırıkkale-Delice bağlantısına kadar gidecek olan proje sayesinde Ankara-Samsun arası yolculuk 1,5 saate düşecek. Samsun’dan hızlı tren ile Ankara’ya ve Ankara ile bağlantılı her yere ulaşılacak. Hızlı tren yolunun hemen yanında konvansiyonel ve yük trenleri için yeni bir hat daha açılacak. 2’si gidiş-geliş hızlı tren, 1’i normal tren olacak.

Halihazırda Ankara-Samsun ulaşımı normal trenle 1.600 km. Hızlı tren sadece yolcu taşımacılığı için değil, ticaret için de yaşamsal önem taşıyor. Ankara-Samsun YHT 2023’e kadar tamamlandığında yük taşıma hattı 600 km kısalacak. Samsun, “Karadeniz’de karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu ulaşımlarına sahip tek il” olarak konumunu daha da güçlendirecek.

Ankara - Sivas YHT 2018’de tamamlanacak

TC Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı TCDD’nin çalıştığı bir diğer hat olan Ankara-Sivas YHT projesinin yapımı devam ediyor ve 2018 sonunda tamamlanması planlanıyor. Ankara-Sivas YHT tamamlandığında yolculuk süresi 2 saate düşecek.


Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.