Bu sayfayı paylaş

Ankara’da kar kapıdaAnkara’ya önce yağmur, sonra kar geliyor.

Balkanlardan gelen yüksek basınç ile, Ege’den gelen alçak basınç birbirinin yerini almak istediğinden, tüm yurtta yoğun yağışlı bir hafta geçireceğiz. Kuraklık tehlikesi yaşadığımız bu dönemde yağışlar önemli.

Ankara’da Salı akşamı kara dönüşecek yağışlar hafta sonuna kadar etkili olacak. Hava soğuk ve nemli olacak. Nem oranı en yüksek %96’ya kadar çıkacak.

Şemsiye, bere, atkı, eldiven ne varsa kullanacağımız, kent yaşamı açısından biraz zor bir haftaya başlıyoruz. Aracına kışlık lastik taktırmayanlar dikkat, özellikle geceleri buzlanma ve don bekleniyor.

28 Kasım, Pazartesi: Gündüz en yüksek 10 derece, hava günün ilerleyen saatlerinde yağışlı olacak. Rüzgar güneyden 14 km hızla esecek. Gece 1 derece, hava sağanak yağışlı olacak.

29 Kasım, Salı: Gündüz en yüksek 11 derece, hava genellikle sağanak yağışlı olacak, ilerleyen saatlerde karla karışık yağışa ve ardından kara dönüşecek. Rüzgar güneyden 19 km hızla esecek. Gece 2 derece, hava karla karışık yağmurlu ve fırtınalı olacak.

30 Kasım, Çarşamba: Gündüz en yüksek 2 derece; hava kar yağışlı olacak. Rüzgar kuzeyden saatte 13 km hızla esecek. Gece -3 derece, hava kar yağışlı ve fırtınalı olacak.

1 Aralık, Perşembe: Gündüz en yüksek 1 derece, hava soğuk ve bulutlu olacak, kar ihtimali de var. Rüzgar kuzeyden saatte 10 km hızla esecek. Gece -5 derece, hava bulutlu olacak, karla karışık yağmur yağabilir.

2 Aralık, Cuma: Gündüz en yüksek 2 derece, hava az bulutlu, zaman zaman yerel yağmur geçişli olacak. Rüzgar güneyden saatte 13 km hızla esecek. Gece -7 derece, hava karlı olacak.

3 Aralık, Cumartesi: Gündüz en yüksek 7 derece, hava bulutlu ve biraz da kasvetli olacak. Rüzgar güney batıdan saatte 11 km hızla esecek. Gece -2 derece, hava zaman zaman bulutlu olacak.

4 Aralık, Pazar: Gündüz en yüksek 6 derece, az bulutlu olacak ve güneş yüzünü gösterecek. Rüzgar doğudan saatte 4 km hızla esecek. Gece -4 derece, hava çoğunlukla bulutlu olacak.

• 5-11 Aralık haftasının 1. yarısı ortalama 7 derece ve az bulutlu; 2. yarısı 9 derece ve çoğunlukla yağmurlu geçecek.

Yağmur kadar bereketli; sağlıklı, mutlu, güzel bir hafta diliyoruz.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.