Bu sayfayı paylaş

Ankara’da kaçak dikilen reklam tabelaları sökülüyorAnkara’da son 3 ayda 63 totem ve 500 kaçak yön levhası söküldü.

Ankara Büyükşehir Belediyesi kaçak tabelaları söküyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri kaçak dikilen, görsel kirlilik yaratan ve trafikte tehlike oluşturan reklam içerikli totem, yönlendirme levhası ve tabelaları söküyor.

Zabıta Daire Başkanlığı koordinasyonunda Fen İşleri, Kent Estetiği, Destek Hizmetleri ve Makine İkmal Dairesi başkanlıklarına bağlı ekipler, izin almadan takılan tabela, totem, reklam içerikli yön levhası, direkli ticari tanıtım lavhalarının kaldırılması çalışmalarını sürdürüyor.

Ankara’nın ana arterlerinin modern bir görünüme kavuşması, mimarlık ve şehircilik kuralları kapsamında kent estetiğine katkı sağlanması için yürütülen çalışmalarla, Çayyolu, Yaşamkent, Esenboğa Havalimanı yolu, Konya yolu, Eskişehir yolu, Kazan yolu, Samsun yolu, Ayaş yolu gibi bölgelerde Ticari Tanıtım Tabela Yönetmeliğine aykırı olarak izinsiz dikilmiş direkli totem tipi tanıtım uygulamaları kaldırıldı. Sökülen tanıtım panolarının sahipleri hakkında idari yaptırım tutanağı düzenlenerek Belediye Encümenine havale edildi.

Zabıta ekipleri izinsiz olarak elektrik direklerine, trafik işaret levhalarına takılan 500 adet yönlendirme levhası ve tabelasını da söktü.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.