Bu sayfayı paylaş

Ankara’da hafta sonu etkinlikleriBu hafta sonu Ankara’da yapılacak 5 etkinlik.

1. Ankaralamalar “Meraklı ve uslu bir çocuğun gözünden Ankara”

Etkinlik, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ile, Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi ortak eşgüdümünde gerçekleştiriliyor. Ankaralamalar, Erimtan Müzesi Ankara Söyleşileri’nin ilki olacak. Ankaralamalar kitabının yazarı Hasan Akyar’ın söyleşisi müzenin konferans salonunda, 5 Kasım Cumartesi günü saat 15:00’te başlayacak. Müze, Ankara Kalesi Gözcü Sok. No.10’da. Etkinlik ücretsiz, tüm Ankaralılar davetli.

2. The Beatles Resitali

Yunuscan Kaya, efsanevi rock grubu The Beatles’ın 20 şarkısının aslına sadık kalarak gerçekleştirdiği solo piyano düzenlemeleri ile Mozarthaus Sanat ve Konser Evine konuk olacak. Resital, 5 Kasım Cumartesi akşama saat 20:00’de başlayacak. Mozarthaus, Nilgün Sok. Çankaya’da, biletler Dost Kitabevinde ve Biletixte.

3. Rüya ve Maskeler Dans Gösterisi

Sanat danışmanlığını Tan Sağtürk’ün üstlendiği dans projesi Rüya ve Maskeler, 5 Kasım Cumartesi akşamı CerModern’de. Etkinlik saat 20:00’de başlayacak. Gerçek yaşamdan esinlenilerek oluşturulan gösteri, çağımız insanının insan sorununa/engelliye ilgisizliğini ve yabancılaşmasını ele alıyor. Biletler Biletix’te.

4. Ölüm Öpücüğü

Simon Williams’ın yazdığı Ölüm Öpücüğü, yeni nesil polisiye/gerilim türünde bir oyun. Çağdaş Oyunlar Sahnesi tarafından sahnelenecek olan oyun, Ankaralı tiyatroseverler için de yeni bir alternatif olarak tanımlanıyor. Oyun 6 Kasım Pazar akşamı, saat 20:30’da Route Ankara sahnesinde başlayacak. Route Ankara, Selanik 2 Kızılay’da, biletler Biletix’te.

5. Erişim Haktır

Dijital platformlarda yayınlanan filmlerin görmeyen kişiler tarafından sesli betimlemeli, işitmeyen kişiler tarafından da ayrıntılı alt yazı ve işaret dili seçenekleriyle izlenebilmesine yönelik çalışmalar yürüten Sesli Betimleme Derneğinin “Engelsiz Film Gösterimleri” 6 Kasım Pazar günü başlıyor. Saat 13:30’da açılış yapılacak; ardından film gösterimlerine geçilecek. Gösterimler 7, 8 ve 9 Kasım’da da devam edecek. Çankaya Belediyesi, Çağdaş Sanatlar Merkezinde (ÇSM) ücretsiz izleyebilirsiniz. ÇSM Kennedy Cad. Kavaklıdere’de.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.