Bu sayfayı paylaş

Ankara’da gezilecek çok yer varGezmek için tercihiniz Ankara ilçeleri olsun.

Ankara Kalkınma Ajansı (AKA) Ankara’nın tanıtımı için yeni bir çalışma başlattığını duyurdu. Ajans duyurusunda Ankara’nın tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan ilçelerinin panolarda Ankaralıların ilgisine sunulduğunu belirtti.

Ankara'nın tanıtımı için ilanlar hazırlandı

Zengin tarihi ve doğal güzelliklere sahip ilçeler, Ankara’nın merkezinde 100 noktada yer alan panolarda tanıtılıyor. “Ankara’da gezilecek çok yer var” sloganı ile yapılan duyurularla Ankara merkezde yaşayan Ankaralılar ilçelerdeki güzellikleri keşfetmeye çağırılıyor.

İlçelerimiz Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bâla, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kahramankazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar ve Yenimahalle “doğası, tarihi ve kültürel güzellikleri” açılarından farklı zenginlikler barındırıyor. Özellikle Çamlıdere, Nallıhan, Kızılcahamam, Çubuk, Ayaş, Şereflikoçhisar doğal güzellikleriyle öne çıkıyor. Doğa sporları, kamp, trekking için ideal.

Biliyorsunuz, Arabul Ankara olarak ilçelerimizin turizm değerlerini düzenli olarak yazıyoruz ve Çamlıdere, Nallıhan, Çubuk, Akyurt, Beypazarı, Gölbaşı “doğa güzellikleri” açısından incelemiştik, okumanızı öneririz.

Ramazan süresince iftar yemeklerini farklı yerlerde yemek için, bayramda gezmek için ya da yaz boyunca tatil için farklı ilçelerimize gidebilirsiniz. Çevre ilçelerimizin çoğunda otel ve öğretmenevi gibi konaklama yerleri, kamp alanları, restoranlar bulunuyor. Günübirlik ya da daha uzun süreli tatilleriniz için tercih edebilirsiniz.

Termal tesislerinden eski Ankara evlerine; ormanlarından göl ve nehirlerine; Ankara balından Ayaş domatesine, kuş cennetinden tuz gölüne, Friglere uzanan tarihinden Selçuklu-Osmanlı yapılarına, Alagöz Karargah Müzesinden Gordion’a Ankara ilçeleri sizi bekliyor.

Paylaşım, dostluk, dayanışma; özellikle de ekonomi için ilginizi esirgemeyin. Tatil listenize ilçelerimizi de ekleyin.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.