Bu sayfayı paylaş

Ankara’da caz yeli esiyorİstanbul’da Nardis, Ankara’da SAMM’s bistro cazın en ünlü mekanlarıdır.

Ustalar da yer alır bu mekanlarda, genç yetenekler de; bizden ezgiler de yükselir, uzak diyarlardan tınılar da… Bir yaz daha bitti ve sonbahar geldi; caz yapanlar ve caz sevenler yine bir arada olacak aynı mekanlarda.

Ankara’da kesintisiz 8 yıldır caz konserleri düzenleyen SAMM’s bistro, bu sonbahar-kış sezonunu 26 Eylül’de Defne Şahin Band konseri ile açıyor. Uluslararası ünü hızla yayılan şarkıcı, besteci ve söz yazarı Defne Şahin, bu konserinde Johannes Ballestrem (piyano), Igor Spallati (bas) ve Martin Krümmling’den (davul) oluşan grubu ile ikinci albümü Unravel’dan eserler yorumlayacak. Berlin'de doğup büyüyen; Manhattan Müzik Okulu’nda vokal caz performans eğitimi alan; farklı ülkelerin ve kültürlerin zenginliğinden beslenen çok yönlü sanatçı Defne Şahin; Avrupa, Brezilya, ABD ve Güney Afrika’da birçok caz kulübü ve festivalde konserler veriyor. Dünyanın dört bir yanında, pek çok ülkeden müzisyen ile aynı sahneyi paylaşan, sayısız ödül alan Defne Şahin’i Ankara’da dinleme şansını kaçırmayın.

SAMM’s bistro sahnesi, sezonun ikinci konserinde yine uluslararası boyutlarda bir müzisyeni ağırlıyor. Dünyaca ünlü caz gitaristi ve besteci Will Brahm ilk kez Türkiye’ye gelecek; Türkiye turnesinin ilk konserini 12 Ekim’de Ankara’da SAMM’s bistro’da verecek. Portland Oregon’da doğan; Cole Müzik Konservatuarı caz gitar dalından mezun olan; farklı kültürlerin müziklerini harmanlamayı seven; dünya müzik grubu Homenaje’yi kuran ve ilk albümleri La Mariposa y el Mentiroso’yu 2016’da yayınlayan Will Brahm; Asya, Kanada ve Avrupa'da konserler veriyor, workshoplar gerçekleştiriyor. İlk kez Ankara’ya gelecek olan müzisyene Baran Say (bas) ve Burak Durman (davul) eşlik edecek.

Ankara’da gerçek caz müziği dinlemek istiyorsanız SAMM’s bistro konserleri sizin için. Hotel SAMM bünyesindeki mekan, ayrıca müzik tarihinin unutulmaz şarkılarıyla renklenen özel geceler ve özel tadım etkinlikleri de düzenliyor. Dünya mutfaklarından lezzetlerle zenginleşen kutlamalar, partiler, buluşmalar için de güzel bir ortam.

Caz mevsimi sonbahar geldi yine...

Ankara’da pek çok sanatçıyı, grubu, müzisyeni dinleyeceğimiz ılık günler yerini serin ve ardından soğuk günlere bırakacak. Ama kalbimiz sanatın güzelliğiyle hep sıcak kalacak.

SAMM's bistro rezervasyon: +90 312 447 9000


Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.