Bu sayfayı paylaş

Ankara’da bahçıvanlık kursları başlıyorBahçıvanlık kurs kayıtları 20 Mart’ta başlıyor.

Hobi ya da profesyonel olarak bahçıvanlık yapmak; bilgi ve deneyiminizi artırmak istiyorsanız bu kurs tam da sizin için. Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, her yıl olduğu gibi bu yıl da bahçıvanlık kursu düzenliyor.

Başvuruda bulunan ilk 350 kişi kursa katılabilecek. Kurs, kamu kurum ve kuruluşları ile tüm Ankaralılara açık ve ücretsiz olarak düzenleniyor.

Ankara Üniversitesinin katkılarıyla düzenlenen bahçıvanlık kursu için başvurular 20 Mart Pazartesi başlayacak, 24 Mart Cuma günü sona erecek. Kurs bitiminde katılımcılara Katılım Belgesi verilecek.

Uzman personel tarafından her yıl 3 dönem olarak yapılan kurs bu yıl tek dönem olarak verilecek. 10 iş günü olarak tek dönem halinde düzenlenecek bahçıvanlık kursu 2017‘de ilk ders 3 Nisan Pazartesi günü başlayacak, 14 Nisan’da bitecek.

Kursiyerlere ilk 5 gün teorik ve teknik bilgi verilecek. Teorik dersler 100. Yıl Çarşısı Atatürk Bulvarı No. 2/B Ulus adresinde bulunan, Belediyeler Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanlığı Konferans Salonunda verilecek. Kursun son 5 gününde Ankara Büyükşehir Belediyesine ait merkez seralar ile Ankara’nın parklarında pratik uygulamalar yaptırılacak.Bahçıvanlık kursuna kayıt için;

• 2 adet vesikalık fotoğraf

• Nüfus Cüzdanı fotokopisi

ile aşağıdaki adreslerden birine şahsen başvurmanız gerekiyor.

Kayıt yeri 1: Söğütözü Mah. 2185. Cad. No. 6 adresinde bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı. Tel. 0312 507 44 44

Kayıt yeri 2: Emniyet Mah. Hipodrom Cad. No. 5 adresinde bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Daire Başkanlığı bankosu. Tel. 0312 507 15 28Bahçıvanlık kursu eğitimi

Bahçıvanlık kurslarında toprak hazırlığından ekim-dikim çalışmalarına, dış mekan bitkilerinden süs bitkilerine, bakım ve hastalıklarla mücadeleden budamaya, çim alan tesisinden toprak işleme alet ve makinelerinin ayarlanması ve kullanılmasına kadar birçok konuda teorik ve pratik eğitim veriliyor. Hobi olarak kendi bahçenizi düzenlemek istiyorsanız, sektörde çalışmayı amaçlıyorsanız ya da zaten çalışıyor olup da deneyim ve bilginizi artırmayı istiyorsanız bu kursu kaçırmayın. Yaklaşan güzel bahar-yaz aylarında sizi mutlu edecek bir çalışma alanınız olabilir; çevre konusunda daha bilinçli Ankaralılar olarak önemli, zevkli ve keyifli bir eğitim süreci yaşayabilirsiniz. Koşullarınız ve amaçlarınız için uygunsa değerlendirin.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.