Bu sayfayı paylaş

Ankara’da “Atatürk Anısına”Ankara’da yapılacak Atatürk’ü anma etkinlikleri.

“Sarışın bir kurda benziyordu.

Ve mavi gözleri çakmak çakmaktı.

Yürüdü uçurumun başına kadar,

eğildi, durdu.

Bıraksalar

ince, uzun bacakları üstünde yaylanarak

ve karanlıkta akan bir yıldız gibi kayarak

Kocatepe’den Afyon Ovası’na atlayacaktı.”

Nazım Hikmet, Kuvâ-yı Milliye Destanı

10 Kasım Perşembe günü ve Atatürk Haftası süresince, Kurtuluş Savaşımızın önderi ve Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, devrimlerimizin mimarı, Ankara Milletvekili ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 78 yılında saygı ve minnetle anacağız. Tüm kentlerimizle birlikte Ankara’da da anma etkinlikleri düzenlenecek. İşte bu etkinliklerden üçü:

Ata’nın Huzurunda Ordu Millet El Ele

TSK Genelkurmay Başkanlığı 7 Kasım tarihli basın duyurusu ile halkı “Ata’nın Huzurunda Ordu Millet El Ele” etkinliğine davet etti. Duyuru şöyle:

1. Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 78. ölüm yıldönümünde gönüllerde hiç ölmediğinin; Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin ülkesinin, bayrağının ve milletinin hizmetinde olduğunun bir kez daha vurgulanması amacıyla, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarının katılımıyla, Anıtkabir Komutanlığında 10 Kasım 2016 saat 15:00’te “Ata’nın Huzurunda Ordu Millet El Ele” temalı bir faaliyet icra edecektir.

2. Faaliyet esnasında Genelkurmay Başkanı öncülüğünde 1881 çift kırmızı ve beyaz dilek balonu Anıtkabir ziyaretçileri, şehit ve gazi aileleri, Türk Silahlı Kuvvetleri personeli tarafından gökyüzüne bırakılacaktır.

2. Tüm halkımızı davet ediyoruz.

Saygı ile duyurulur.

Anadan Ata’ya Çiçek

Eylül ayında İzmir Karşıyaka Belediyesinin Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın anıt mezarına diktiği kasımpatılar, 10 Kasım Perşembe günü Anıtkabir’e getirilecek. Karşıyaka’dan 12 otobüsle yola çıkacak İzmirlileri Çankaya Belediyesi karşılayacak. 10 Kasım’da, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın öncülüğünde Anıtkabir’de yapılacak törende iki başkan 14 Mayıs 2017’de Anneler Gününde Zübeyde Hanım’ın mezarına götürülecek çiçekleri dikecekler.

Karşıyaka’dan getirilen 500 demet kasımpatı Atatürk’ün mozelesine bırakılacak.

Çankaya Belediyesi, Atatürk’ü 10 Kasım’da saat 9’u 5 geçe belediye binası önünde düzenleyeceği törenle anacak. Anıtkabir’de düzenleyeceği törende halka binlerce karanfil dağıtacak.

Not: 10 Kasım 2016’da düzenlenecek etkinlikler çerçevesinde, özellikle Anıtkabir’e çıkan cadde ve sokaklardaki trafik düzenlemelerini dikkate almanızı, toplu taşıma araçlarını kullanmanızı öneririz. Perşembe günü Ankara’da havanın 18 derece, bulutlu ve bölgesel yağmur geçişli olması bekleniyor.


BSO “Atatürk Anısına”

Bilkent Senfoni Orkestrası (BSO) 12 Kasım 2016 Cumartesi akşamı “Atatürk Anısına” konseri verecek. Jean Guihen Queyras, BSO ile Atatürk’ün anısına çalacak. Konser saat 20:00’de başlayacak. Şef Julien Masmondet, viyolonsel Jean Guihen Queyras. Konser Bilkent Konser Salonunda, biletler BSO bilet satışta.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.