Bu sayfayı paylaş

Ankara’da 8 AVM kapandıTESK Başkanı “Açılmadan kapanan AVM’ler var.” dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanaatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bedevi Palandöken “AVM’ler kapanıyor, milli servet heba oluyor.” dedi.

Ankara’da kapanan AVM'lerin yatırım değeri yarım milyar liradan fazla.

Sadece Ankara'da kapanan AVM'lerin yatırım değerinin yarım milyar lirayı geçtiğini belirten Palandöken, “Şu ana kadar sadece Ankara'da 8 AVM kapandı. Kapanan AVM'lerin yatırım değeri yarım milyar liradan fazla. Bunu ülke genelinde düşünürsek milyarları aşan milli servet heba oluyor” dedi.

Ankara'nın kapasitesinin üzerinde AVM yapıldı.

Plansız ve kontrolsüz açılan AVM'lerin milli servetin heba olmasına neden olduğunu belirten Palandöken, “Kapanan 8 AVM'ye yarım milyar liradan fazla yatırım yapıldı. Plansız ve kontrolsüz açılan AVM'ler sadece çevredeki esnafın kapanmasına değil, aynı zamanda milli servetin heba olmasına da neden oluyor. Ankara'daki bu durum diğer şehirler için örnek olsun ki Türkiye ABD gibi AVM çöplüğüne dönmesin.

Ankara AVM çöplüğüne dönecek.

Bir AVM'nin sonradan hastaneye dönüştüğünü söyleyen Bendevi Palandöken, “Dükkânlara yeterince talep olmadığı için neredeyse hiç açılmadan kapanan AVM var. Yeni yapılan AVM'ler nedeniyle rağbet görmediği için yıkılan 2 AVM'nin yerine yine AVM yapılıyor. Bir AVM, sonradan hastaneye çevrildi. Bir başkası metruk bir bina olarak duruyor. Bütün bunlar göz önündeyken yeni AVM inşaatları da hızla devam ediyor. Herkes Ankara'nın kapasitesinin üzerinde AVM yapıldığını söylerken yeni yapılan AVM inşaatları ise Ankara'nın ileride tam bir AVM çöplüğüne döneceğine işaret ediyor. Bu yatırımlar milli servettir. Esnafa da vatandaşa da yazık oluyor.” dedi.


Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.