Bu sayfayı paylaş

Ankara’da 19 Mayıs etkinlikleri19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı birçok etkinlikle kutlayacağız. İşte onlardan birkaçı:

Genç Caz

19 Mayıs Cuma akşamı SAMM’s bistro sahnesinde Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Caz Anasanat Dalında okuyan gençler olacak. Yüksek doğaçlama yetenekleri, vokal ve enstrümanlardaki özel çizgileri ve başarılarıyla yıldızı hızla parlayan gençler, sıra dışı bir kutlamaya imza atacaklar. Gençlerin enerjisi ve yeteneği, cazın özgür ve dinamik melodileri, bayramın coşkusuyla unutulmaz bir konser olacak. SAMM’s bistro, Uğur Mumcu Cad. No.19 GOP’ta. Rez. Tel. 0312 447 9000

Gençler Müzede

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesinde 19 Mayıs Cuma günü “Gençler Müzede” etkinlikleri yapılacak. Müze girişi tüm gün (10:00-18:00) 15-21 yaş arasındaki gençlere ücretsiz olacak. Rehberli müze turu saat 13:00‘te başlayacak. Genç virtüöz Aykut Avcıoğlu Viyola Dinletisi saat 14:00’te başlayacak. Ödüllü arkeolojik Trivia oyunu ise saat 15:00’te Sanat Atölyesinde yapılacak. Erimtan, Kale kapısı karşısında Gözcü Sokak’ta.

Gençlik Haftasına Özel Sergi

Sevda Cenap And Vakfı (SCA) And Sanat’ta, Ankara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin yapıtlarından oluşan “Gençlik Haftasına Özel Karma Sergi” 20 Mayıs’a kadar görülebilecek. And Sanat, Tunalı Hilmi Cad. No. 114/26 Kavaklıdere’de.

Genç Sanat 3

“Genç Sanat 3: Güncel Sanat Proje Yarışma Sergisi”ni 28 Mayıs’a kadar CerModern’de görebilirsiniz. Bu yılın teması Hacı Bektaş Veli’nin “Her ne arar isen kendinde ara.” sözüydü ve yarışmaya başvuran 369 yapıttan 48’i sergilenmeye değer görüldü. CerModern Altınsoy Caddesinde, Adliye-Tren Garı arasında.

CSO 19 Mayıs Konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramına özel bir konser verecek ve E. Chausson, R. Schumann, Beethoven yapıtları seslendirecek. Saat 20:00‘de başlayacak konserin şefi Antonio Pirolli. Solistler Mevlan Mecid (keman), Poyraz Baltacıgil (viyolonsel), Emre Yavuz (piyano). Biletler CSO gişede, Dost Kitapevlerinde ve biletinial’da.

Funda Arar Konseri

Çankaya Belediyesinin düzenlediği Funda Arar konseri 19 Mayıs’ta, saat 20:00‘de Anıtpark’ta başlayacak. Anıtpark M. Fevzi Çakmak Cad. Anıtkabir karşısında.


Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.