Bu sayfayı paylaş

Ankara’yı sıcak günler bekliyor!Ankaralılar dikkat! Aşırı sıcak bir hafta yaşayacağız.

Bu hafta mevsim normallerinin üzerinde sıcak olacak. Hafta ortalaması 35 derece olsa da hissedilen sıcaklık 40 dereceyi bulacak. İç Anadolu genelinde de mevsim normallerinin 7-8 derece üzerinde bir hafta yaşanacak.

Ankara’da Çarşamba günü 35 dereceyi göreceğiz, hafta sonu ise 40 dereceyi hissedeceğiz. Hafta sonu için açık hava planları yapmamanızı öneririz. Hastalar, yaşlılar ve çocuklar için de dikkat edilmeli.

Sıcak hava hafta boyunca etkisini sürdürecek. Kuzeyden ve kuzeydoğudan esen kuvvetli rüzgarlar serinletici ve rahatlatıcı olabilir. Haftanın nem ortalaması düşük, % 22 olacak.

20 Haziran, Pazartesi: Bugün gündüz en yüksek 30-31 derece. Hava güneşli, zaman zaman bulutlu olabilir. Kuzeydoğudan esen rüzgarlar serinlik sağlayabilir. Bu gece 17 derece civarı ve hava çoğunlukla açık.

21 Haziran, Salı: Gündüz en yüksek 34 derece. Hava yine güneşli, belki az bulutlu. Kuzeydoğudan rüzgar yine olacak. Gece en düşük 17-18 derece, hava çoğunlukla açık.

22 Haziran, Çarşamba: Gündüz en yüksek 35 derece; rüzgar etkisini biraz yitirebilir. Gece en düşük 18-19 derece civarı, hava açık olacak.

23 Haziran, Perşembe: Gündüz en yüksek 35 derece. Hava güneşli ve sıcak olacak. Gece en düşük 18-19 derece ve açık olacak.

24 Haziran, Cuma: Gündüz en yüksek 35 derece, güneşli ve sıcak. Rüzgar biraz daha azalacak. Sıcak hava gece de etkisini sürdürecek ve en düşük 20 derece olacak.

25 Haziran, Cumartesi: Gündüz en yüksek 37 derece, güneşli; fakat hissedilen sıcaklık 40 derece. Çok sıcak bir gün olacak, dikkat! Rüzgar saatte 17 km olacak. Gece en düşük 18 derece ve hava açık.

26 Haziran, Pazar: Gündüz en yüksek yine 37 derece ve yine çok sıcak olacak. Gece en düşük 18 derece, hava açık.

Gelecek Hafta: Gelecek hafta güneşli ya da kısmen güneşli günler yaşayacak olsak da sıcaklıklar biraz azalacak ve 32-33 derecede seyredecek.

Bir sonraki hafta: Daha serin başlayacak ve 28 derece ortalamada olacak.

Tüm Ankaralılara, sağlıkla ve huzurla yaşanacak güzel bir hafta diliyoruz.


Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.