Bu sayfayı paylaş

Ankara - Sivas YHT yıl sonunda tamamlanacakAnkara - Sivas arası 2 saate düşecek.

Ankara - Sivas YHT (Yüksek Hızlı Tren) altyapı, üstyapı çalışmaları devam ediyor. Kayaş - Yerköy - Sivas YHT hattı OSB Lojistik Merkez ve Gar’da incelemelerde bulunan TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Ankara - Sivas hattı projesinin 2018 yılı sonunda tamamlanmasının planlandığını söyledi.

Anadolu ile Asya’yı birleştiren demiryolu koridorunun önemli akslarından biri olan Ankara - Sivas YHT hattı, Sivas - Erzincan, Erzincan - Erzurum - Kars hızlı tren hatlarıyla Bakü - Tiflis - Kars demiryolu projesine entegre edilecek.

Mevcut Ankara - Sivas demiryolu 603 km ve yolculuk süresi 12 saat iken, YHT projesi tamamlandığında mesafe 405 km’ye, süre 2 saate düşecek ve daha konforlu bir yolculuk sağlanacak. Tamamı öz kaynaklarla yapılan ve iki kent arasındaki yolculuk süresini kısaltacak olan projeyle maksimum 250 km/saat hıza uygun, çift hatlı, elektrikli, sinyalli yeni yüksek hızlı demiryolu yapılıyor. Halen TCDD Yüksek Hızlı Tren seferleri Ankara - Konya - Ankara, Konya - Eskişehir - İstanbul (Pendik) - Konya, Ankara -Eskişehir - İstanbul (Pendik) - Ankara arasında her gün işliyor.

Ayrıca, Başkentray projesi kapsamındaki yapım çalışmaları nedeniyle, 19 Şubat Pazartesi gününe kadar YHT’lerin Sincan duruşları iptal edilerek yerine bir durak öncesindeki Lale istasyonuna duruş verilmişti.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.