Bu sayfayı paylaş

Ankara Sanat Tiyatrosu (AST) Kasım 2015 ProgramıNitelikli oyunları, ödüllü oyuncuları ve tiyatro kurslarıyla AST’ta yeni sanat dönemi başladı.

Türkiye’nin en eski özel tiyatrosu olan, kurulduğu 1963 yılından bu yana 161 oyun sahneleyen AST, Ankara’da yaşamayı daha anlamlı kılan yegane sanat kurumumuz. Ne mutlu bize ki Ankara’da AST var!

Beş Para Etmez Varyete

06 Kasım 2015, Cuma Saat 20.00

13 Kasım 2015, Cuma Saat 20.00

15 kasım 2015, Pazar Saat 15.30

29 Kasım 2015 Pazar Saat 15.30

“Kötülük yapmadan yaşanamaz.” Dilenciler kralı Piçümit ile bitirimler kralı Ustura Zeki arasında acımasız bir güç ve çıkar mücadelesi vardır. Kazanmak için her yol mübahtır. Suçlular dünyasının karanlık ilişkilerinden yola çıkarak günümüzün bir izdüşümü eğlendirici, tempolu, müzikli ve şarkılı bir sahne diliyle karşımızda.

Uyarlayan ve Yöneten: Ümit Aydoğdu, Müzik: Oktay Köseoğlu, Piyano: Burçe Karaca.

Oyuncular: Bülent Yıldıran, Hakan Güven, Deniz Baytaş, Özgürcan Çevik, Nalan Güreş, Gizem Aldemir, Mustafa Bilgin, Erdem Ulusal, Velican Demirel, Çağlar Deniz, Cem Okyay, Deniz Yılmaz, Gökçen Cavga, Sinem İslamoğlu.

Selamün Kavlen Karakolu

07 Kasım 2015, Cumartesi Saat 20.00

08 Kasım 2015, Pazar Saat 15.30

27 Kasım 2015, Cuma saat 20.00

Oyun, iki dolandırıcının kendilerini polis olarak tanıtıp mahalleye sahte bir karakol açmasıyla başlar. Polis korkusundan dolayı halkın üçkağıtçılara inanması, devletin bu karakolla resmi yazışmalar yapması; hatta komiser, polis, bekçi atamasıyla olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır.

Yazan: Aziz Nesin, Uyarlayan/Yöneten: Yücel Erten, Yönetmen Yardımcısı: Mahir İpek, Reji Asistanları: Özgür Avcu-Tolga Yalçıner, Müzik: Ali Seçkiner Alıcı, Işık ve Ses: Mehmet Kızılgül, Dekor: Gazal Erten.

Oyuncular: Mehmet Ulusoy, Mahir İpek, Yıldırım Şimşek, Hakan Güven, Ali Seçkiner Alıcı, Özgürcan Çevik, Gizem Aldemir, Nalan Güreş, Mustafa Bilgin, Erdem Ulusal, Özgün Aydın.

Tesadüfen Kadın

14 Kasım 2015, Cumartesi Saat 15.30

28 Kasım 2015, Cumartesi Saat 15.30

Ödüllü Oyun!

Sanat Kurumu, En İyi Erkek Oyuncu: Bülent Yıldıran

Baykal Saran Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü: Fulya Koçak

Oyun, tarihsel bir komedi ve politik bir dramdır. Yapıtın yazarı Dario Fo’dun tanımlamasıyla “bir ayna oyunu”dur. Tesadüfen Kadın Elizabeth; bazen erkeklere hükmeden, onları yöneten, bazen de erkek egemen kültürü içinde kurban olarak kalan bir kadındır. Oyundaki politik kavgalar, iktidar hırsı çok günceldir. Yazar, güçlü politik mesajlarıyla seyirciyi güldürmeyi de unutmaz.

Yazan: Dario Fo, Yöneten: Ferdi Değirmencioğlu, Dramaturg: Onur Erbilen, Reji Asistanı: Dilan Günay, Dekor/Kostüm: Gazal Erten-Arda Güler, Işık: Ahmet Kömürcü-Mehmet Kızılgül.

Oyuncular: Mehmet Ulusoy, Fulya Koçak Yeşilkaya, Bülent Yıldıran, Nalan Güreş, Erdem Ulusal, Mustafa Bilgin, Fatih Serdar Öncü, Melik Can Sapan.

Azizname (prömiyer)

21 Kasım 2015, Cumartesi Saat 20.00

28 Kasım 2015, Cumartesi Saat 20.00

Yönetmen Yücel Erten.

AkademiAST “Tiyatro Kursu”

AST, 1973-74 sezonundan bu yana geleneksel amatör tiyatro kursu açarak hem kendi kadrosuna, hem de Türk tiyatrosuna genç oyuncular yetiştiriyor. Tiyatroya gönül verenler, AkademiAST sizleri de bekliyor.

Ankara Sanat Tiyatrosu (AST) iletişim:

İzmir Cad. Ihlamur Sok. No. 7 Kızılay Ankara

Tel. 0312.417 76 76

Biletler gişeden ve biletix’ten alınabilir.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.