Bu sayfayı paylaş

Ankara Sanat Festivalleri Ajandası2015’in son aylarından 2016 yaz aylarına kadar yapılacak festivaller kapsamında yine konserler, filmler, oyunlar bizi bekliyor. İşte Ankara’nın sanat festivalleri:

Ankara’ya değer katan, Ankara’da yaşamayı anlamlı kılan bu festivallerin tarihlerini ajandanıza kaydetmeyi unutmayın.

FANTASTURKA 3,5

Ankara Kısa Filmciler Derneği 2011’den bu yana “Türkiye’nin İlk ve Tek Fantastik Filmler Festivali” Fantasturka’yı düzenlemekteydi. Bu yıl “Türk işi korku” filmlerini de programa alarak Fantasturka 3,5 “Türk İşi Fantastik ve Korkunç Filmler Festivali” olarak düzenliyor. Festival 7-8-9 Ekim 2015’te İstanbul’da, 16-17-18 Ekim 2015’te ise Ankara’da olacak.

GEZİCİ FESTİVAL

Sinema ile ilgili hemen her alanda etkinlik gerçekleştiren, İFSAK Sinema Ödülü ve Eskişehir Film Festivali Emek ödülü sahibi Ankara Sinema Derneği tarafından düzenlenen Gezici Festival’in 21.si bu yıl 27 Kasım 2015 - 13 Aralık 2015 tarihleri arasında yapılacak. 21. Gezici Festival’de yine birbirinden keyifli filmler, atölyeler ve konferanslar bizi ve de festivalin gideceği kentlerdeki sanatseverleri bekliyor.

ULUSLARARASI ANKARA MÜZİK FESTİVALİ

Her yıl Nisan ayında yapılan festival, Sevda Cenap And Müzik Vakfı tarafından düzenleniyor. 32.si 04-30 Nisan 2015’te yapılan festival çerçevesinde 19 etkinlik gerçekleştirilmişti. Uluslararası Ankara Müzik Festivali, bu yıl 2016 Nisan ayında yine bizlerle olacak. Uluslararası boyutlarda sanatçılarla yine buluşacağız.

ANKARA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen festivalin 26.sı 23 Nisan-03 Mayıs 2015’te yapılmıştı. Dünya sinemasından başarılı örneklerin Türkiye galaları Ankara’da yapılmış; pek çok ödüllü film, yönetmen ve oyuncular bizlerle buluşmuştu. Festival çerçevesinde Belgesel ve Kısa Film Yarışmaları da yapılıyor. 2016 Nisan ayında yeni filmler ile tekrar buluşmayı bekliyoruz.

ANKARA ENGELSİZ FİLMLER FESTİVALİ

Türkiye’de görme, işitme ve ortopedik engellilerin erişebildiği ilk festivalin bu yıl 4.sü düzenlenecek. Festivalde tüm filmler, görmeyenler için sesli betimleme, duymayanlar için işaret dili ve ayrıntılı altyazı eşliğinde gösteriliyor. 2016 Nisan ayında engelliler için 5. kez filmler, söyleşiler, atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

DEVLET TİYATROLARI, ANKARA KÜÇÜK HANIMLAR KÜÇÜK BEYLER ULUSLARARASI ÇOCUK TİYATROLARI FESTİVALİ


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile birlikte, 23 Nisan 2016 haftasıda çocuk-büyük festivaldeyiz. Adını Atatürk’ün “Küçük hanımlar, küçük beyler; sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz." cümlesinden alan festival, sanatsever nesiller yetiştirmek için önemli bir etkinlik, kaçırmayın.


UÇAN SÜPÜRGE ULUSLARARASI KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği’nin düzenlediği festival, ülkemizden ve dünyadan kadın yönetmenlerin filmlerinin izleyiciye sunulduğu; panel, söyleşi ve sergilerin düzenlendiği uluslararası bir organizasyon. 2016 Mayıs ayında 19. kez düzenlenecek olan Ankara’nın simgesi bu festivalin hiçbir etkinliği kaçmaz.

ULUSLARARASI ANKARA CAZ FESTİVALİ

Caz Derneği’nin organizasyonu olan festivalin 19.su 19 Kasım-19 Aralık 2015'te yapılacak.1996’da ODTÜ Caz Günleri adıyla başlayan festivalde her sene yeni bir tema ile program oluşturuluyor. Festival, on binin üzerinde izleyicisi ile Ankara’nın en büyük festivalleri arasında yer alıyor.

ULUSLARARASI ANKARA TİYATRO FESTİVALİ

Bu yıl 21. kez düzenlenmesini beklediğimiz festivali TAKSAV organize ediyor. TAKSAV’ın uluslararası düzeyde gerçekleştirdiği festival, dünyanın birçok ülkesinden tiyatro topluluklarının yanı sıra, ülkemizdeki amatör ya da profesyonel tiyatronun tüm renklerinden oluşan geniş bir katılımla gerçekleşiyor. Kasım 2016’da yine tiyatrodayız.

Festivallerin sürdürülmesi destekçi kurum ve kuruluşlara bağlı olduğu kadar, Ankaralı sanatseverlerin ilgisi ve sahiplenmesine de bağlı. Ankara’ya değer katan festivalleri yaşatmak bizlerin elinde.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.