Bu sayfayı paylaş

Ankara Müzik Festivali başlıyorBüyük sanatçılar, muhteşem etkinliklerle festival başlıyor.

Ankaralı müzikseverler 4 Nisan’da başlayacak 34. Uluslararası Ankara Müzik Festivali ile bahara merhaba diyor. Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından düzenlenen ve 30 Nisan’da bitecek olan festivale bu yıl 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçı katılıyor.

Ankara Müzik Festivali etkinlik listesi

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (Şef: Rengin Gökmen) ve TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu (Koro Şefi: Cem’i Can Deliorman) festivalin açılış konserine özel bir program ile 4 Nisan’da MEB Şura Salonu sahnesinde olacak. Bilet fiyatları: 44 TL tam, 34 TL öğrenci.

12 Nisan’da, Ukrayna’nın en önemli oda müziği topluluğu olarak görülen Kiev Solistleri’ne, kemanda dünyaca ünlü virtüöz Valeriy Sokolov eşlik edecek. Bilet fiyatları: 44 TL tam, 34 TL öğrenci.

Rock’n roll müziğinin klasik ruhuna sadık kalarak konser veren; Letonyalı ve Litvanyalı sanatçılardan oluşan Big Al & The Jokers 13 Nisan’da (MEB Şura Salonu. Bilet fiyatları: 44 TL tam, 34 TL öğrenci.) ve 14 Nisan’da (Bis by New Castle. Bilet Fiyatı: 77 TL) Ankaralılara hareketli iki gece yaşatacak.

Birçok önemli ödülün sahibi olan ve 2017 Uluslararası Klasik Müzik Ödüllerine de aday gösterilen Belçikalı piyanist Julien Libeer, 19 Nisan’da ilk kez Ankara’da olacak. Bilet fiyatları: 33 TL tam, 23 TL öğrenci.

• Ahmet Kanneci klasik gitar resitali, 20 Nisan’da Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi M Salonunda gerçekleşecek. 40. Sanat Yılı özel konseri saat 20:00’de başlayacak. Bilet fiyatları: 33 TL tam, 23 TL öğrenci.

Compania Rafael Amargo Flamenko Dans Topluluğu Ankara Müzik Festivalinde! Gösterileri ile hem İspanya’da hem de diğer ülkelerde büyük beğeni toplayan, flamenkonun geleneksel öğelerini çağdaş koreografilerle harmanlayan usta dansçı Rafael Amargo, 22 Nisan’da MEB Şura Salonunda olacak. Bilet fiyatları: 104,50 / 82,50 / 71,50 / 55 TL

Prag Konservatuvarı mezunu, pek çok uluslararası ödül sahibi Çek müzisyenler Jan Mracek (keman) ve Lukas Klansky (piyano) 26 Nisan’da MEB Şura Salonu sahnesinde olacak. Bilet fiyatları: 33 TL tam, 23 TL öğrenci.

27 Nisan’da MEB Şura Salonu sahnesinde, ülkemizin yetiştirdiği genç müzisyenler Erkin Onay (keman), Özgür Baskın (keman), Ali Başeğmezler (viyola), Gökhan Bağcı (viyolonsel), Başar Can Kıvrak (piyano) tarafından kurulan Begoa Ensemble konseri verilecek. Bilet fiyatları: 33 TL tam, 23 TL öğrenci.

Grammy ödüllü cazcı Nicholas Payton (trompet, piyano, klavye, vokal), ritm ağırlıklı son projesi Afro Caribbean MixTape Project ile 29 Nisan’da MEB Şura Salonunda. Payton’a, “frontman” müzisyenler Vicente Archer (bas) ve Joe Dyson (davul) eşlik edecek. Bilet fiyatları: 44 TL tam, 34 TL öğrenci.

Ankara Gençlik Senfoni Orkestrasının (AGSO) 30 Nisan’da MEB Şura Salonundaki kapanış konseri ile 34. Uluslararası Ankara Müzik Festivali sona erecek. Şef: Gürer Aykal, keman: Hande Küden, çello: Nil Kocamangil. Bilet fiyatları: 44 TL tam, 33 TL öğrenci.

Biletler: Bilkent, Çayyolu, Kavaklıdere, Kızılay Dost Kitabevleri ve biletix

Mekanlar: MEB Şura Salonu, Hacettepe M Salonu, Bis by New Castle Bilkent

Tüm detaylar: www.ankarafestival.com


Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.