Bu sayfayı paylaş

Ankara Kitap Fuarı yarın açılıyorAnkara Kitap Fuarı 6 Ocak’ta Congresium’da açılıyor.

“Kitaplarım bana yetecek kadar büyük bir krallıktır.” Shakespeare

Bu soğuk ve karlı Ankara günlerinde, gecelerinde sıcak bir battaniye ve iyi bir kitaptan daha güzel ne olabilir... Kitap fuarına gidip çokça kitap almalı; sıcacık bir sahlep, belki Türk kahvesi, varsa mırıldayan bir kediyle başka bir dünyaya geçmeli. Daha insani, daha anlamlı, daha özel bir dünyaya. Sözcüklerle dans etmeli, düşüncelerin derinliğinde kendini bulmalı, duyguların yoğunluğunda hafiflemeli. Evet, bir kitap okumalı ve değişmeli hayat...

Ankara Kitap Fuarı, imza günleri ve konferanslar

Bu yıl 11. kez düzenlenen Ankara Kitap Fuarı, 6 Ocak - 15 Ocak tarihleri arasında ATO-Congresium’da açık olacak. Fuarda kitap satışının yanı sıra katılımcı yayınevlerinden kitapları yayımlanan yazarlar / şairler / gazeteciler / araştırmacılar da yapıtlarını imzalayacaklar.

Murathan Mungan, Şükrü Erbaş, Ataol Behramoğlu, Ahmet Telli, Ayla Kutlu, Yılmaz Odabaşı, Hasan Ali Toptaş, Mustafa Balbay, Mustafa Gazalcı, Altan Öymen, Hulki Cevizoğlu, Ümit Öğmel, Saygı Öztürk, Nazlı Eray, Ahmet Ümit, Tayfun Talipoğlu, Tuncay Özkan, Yılmaz Özdil, Sinan Meydan, Mine Kırıkkanat, Ümit Zileli, Ahmet Zeki Üçok, Ali Türkşen, İsmail Saymaz ve diğer yazarlarla / şairlerle / gazetecilerle / araştırmacılarla bire bir tanışmak, kitaplarını imzalatmak isterseniz Ankara Kitap Fuarı sizi bekliyor.

Fuar süresince konferanslar da düzenlenecek. Mustafa Önsel, Enver Aysever, Orhan Gökdemir, Hanefi Avcı, Yalçın Küçük, Banu Avar, Tanıl Bora ve diğer konuşmacıları dinleyebilirsiniz.

11. Ankara Kitap Fuarının bu yılki uluslararası onur konuğu Rus yazar, şair öğretim üyesi Mihail Sinelnikov ve fuarın onur yazarı Ahmet Ümit fuarda olacak ve kitaplarını imzalayacaklar. Fuarda onur konuğu ülke olarak da Kazakistan ağırlanacak.

Bu yıl Ankara Kitap Fuarına 250’den fazla yayınevi katılacak. Fuara bu yıl da, 4-5 bini öğrenci olmak üzere, 300 bini aşkın ziyaretçi bekleniyor.

Ankara Kitap Fuarı hakkında daha fazla detay için: Eylül Fuarcılık

Yazımızı Gorki’nin bir sözü ile bitirelim. “Kitaplar kendinize ve başkalarına saygı duymayı öğretecek; yüreği ve aklı dünya ve insanlık sevgisiyle dolduracaktır.”

Congresium Ankara nerede?

Congresium Ankara (ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı) Söğütözü Cad. No.1 Söğütözü’nde. (Kapalı otoparkı var.)

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.