Bu sayfayı paylaş

Ankara kedisi Azra 1. olduUluslararası Kedi Güzellik Festivali sonuçlandı.

Pursaklar Belediyesinin düzenlediği geleneksel Ankara Kedisi Güzellik Yarışması artık uluslararası bir boyut kazandı ve festivale dönüştü. Bu yıl yapılan 2. Uluslararası Kedi Güzellik Festivali finalinde, 50’si yurt dışından olmak üzere, 360 kedi podyuma çıktı. Ankara kedisi Azra 1. oldu ve 10 bin TL ödül kazandı.

Kedi Güzellik Festivalinde uluslararası hakem ünvanlı jüriler değerlendirme yaptı. Değerlendirme sonucunda;

1. Anatolia Angara Kedievinden Günseli Korkmaz’ın kedisi Azra (Ödülü 10 bin TL)

2. Belçika Fizzy Devil Kedievinden Devan Rex (Ödülü 6 bin TL)

3. İstanbul Tonton Pisiler Kedievinden British Longhair oldu (Ödülü 4 bin TL)Ayrıca, festival kapsamında düzenlenen Fotoğraf Yarışması ve Geleneksel Türk Mutfağı Yarışmasında birincilere ikişer bin TL, ikincilere biner TL, üçüncülere beş yüzer TL ödül verildi.

Ödül töreninde konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Amacımız nesli tükenme tehlikesinde olan Ankara kedisine sahip çıkmak ve dünyaya tanıtmak. Televizyon kanallarında, gazetelerde kedilere işkence edildiği haberlerini görmek istemiyoruz.” dedi.Festival konuklarından olan Dünya Kedi Irkları Derneği (WCF) Başkanı Anneliese Hackmann, düzenlediği yarışmadan dolayı ve hayvan sevgisini teşvik ettiği için Belediye Başkanı Çetin’e teşekkür etti. Pursaklar Belediyesi Ankara Kedisi Koruma, Yaşatma ve Tanıtma Merkezini incelediklerini söyleyen Hackmann, “Böyle bir merkez dünyaya örnektir. Kedilere özel bir mekan yapmışlar; inceledik ve çok beğendik. Pursaklar Belediyesi çok önemli bir çalışmaya imza attı.” dedi.

Not. Ankara kedisinin özelliklerini Ankara Kedisi, Sağır ve Güzel... başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz.


Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.