Bu sayfayı paylaş

Ankara instagram fotoğraf yarışması başladıÇekin, katılın, kazanın.

Ankara Kalkınma Ajansı 1. Ankara Instagram fotoğraf yarışması düzenledi. Telefonlarınız her an yanınızda; çekmek kolay, katılmak kolay.

#ankaradagezilecekçokyervar

Ankara’nın kültürel ve tarihi çeşitliliğini yansıtan ve yöresel değerlerinin ön plana çıkartılmasını amaçlayan; sosyal medya takipçilerinin Ankara hakkında daha fazla bilgi sahibi olması ve farkındalıklarının artmasını hedefleyen yarışa için başvurular 23 Şubat 2018 tarihinde sona erecek.

Başvuru:Yarışmaya katılmak için Instagram üzerinden #ankaradagezilecekçokyervar etiketini ekleyip @cityofankara instagram hesabından bahsederek fotoğraf altında “açıklama” şeklinde paylaşılacak. Ayrıca http://www.ankaradagezilecekcokyervar.com/ ‘daki başvuru formu doldurulacak ve fotoğrafların orjinalleri yüklenecek.

Ödüller: Fotoğraf makinesi, dizüstü bilgisayar, cep telefonu, termal otelde konaklama, uçak bileti, akşam yemeği, sergileme ödülü vb. (ayni ve nakti)

Ankara’dan neleri fotoğraflayabilirsiniz, sizin için bir kısmını listeledik:

Ankara’nın ilçeleri / köyleri: Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bâla, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kahramankazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle ve köyleri / mahallelerindeki tarihi, kültürel, coğrafi, yöresel değerler.

Ankara’nın tarihi yerleri: Gordion, Augustus Tapınağı, Julianus Sütunu, Ankara Kalesi, Hanlar bölgesi, Samanpazarı vb.

Ankara’nın doğal zenginlikleri: Nallıhan Kuş Cenneti, Karagöl, Çamlıdere Jeopark, Şereflikoçhisar Tuz Gölü, sevgi çiçeği, Ankara çiğdemi, Ankara keçisi vb.

Ankara’nın camileri, müzeleri, çeşmeleri: Ahi Şerafettin Camii (Aslanhane Camii), Sultan Alaaddin Camii, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Roma Hamamı Açık Hava Müzesi, Milli Mücadelede Atatürk Konutu ve Demiryolları Müzesi, Altıoyuk Çeşmesi vb.

Ankara’nın anıtları, heykelleri, : Hitit Güneş Kursu Anıtı, Seymenler Anıtı, Ulus Zafer Anıtı, Eller heykeli, Miras heykeli, İnsan Hakları heykeli vb.

Ankara’nın tarihi yapıları: Anafartalar Caddesi yapıları, Ulus bölgesindeki onlarca tarihi yapı (İş Bankasından PTT Pul Müzesine, Ankara Palas’tan 1. Meclis’e Hacı Bayram Külliyesinden Suluhan’a), Beypazarı evleri vb.

Ankara yemekleri: Ankara tava, Ankara paça, Ankara simidi, Ankara döneri, dutmaç, siyel, efelek dolması, pirpir vb.

Ankara’da Anıtkabir var… Üç adet TBMM ve Cumhuriyetin ilk yapıları; Friglerden Türkiye Cumhuriyetine çok katmanlı bir tarih var… Ankara fotoğraf çekmek için zengin; fakat aynı zamanda sırlarını saklayan bir kent. Dericilikte, taş işçiliğinde köklü bir geçmişe sahip; örneklerini bulmak lazım. Mağaraları, müzeleri keşfedilmeyi bekliyor. Fotoğraflamayı planladığınız birçok konuda ayrıntılı bilgi için www.envanter.gov.tr ‘de de araştırma yapabilirsiniz.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.