Bu sayfayı paylaş

Ankara etkinlik ajandası: 18-20 KasımAnkara haftanın son üç günü etkinlikler açısından yine zengin.

Sanat Deliorman konseri

Her cuma caz konseri verilen SAMM’s bistro’da 18 Kasım Cuma akşamı Sanat Deliorman’ı dinleyebilirsiniz. Konser 20:30‘da başlayacak; Sanat Deliorman’a Janusz Szprot (piyano), Murat Ulus (bas) ve Serkan Alagök (davul) eşlik edecek. SAMM’s bistro tel 0312 447 9000 (Uğur Mumcu Cad. No.19 GOP)

Zeyno Pekünlü sergisi

Zeyno Pekünlü’nün Ankara’daki ilk sergisi 18 Kasım Cuma günü SALT Ulus’ta açılacak. 22. Gezici Festival işbirliği ile gerçekleştirilen serginin açılışı 18:30-19:30’da yapılacak. Sanatçı, açılış kapsamında yakın dönemdeki sanat pratiği ile, sergide yer alan çalışmalarının tema ve fikirleri üzerine bir konuşma da yapacak. (SALT Ulus’un olduğu tarihi bina Ankara için çok değerli. Ulus’taki Ziraat Bankası-1926-29, Osmanlı Bankası-1926, Tekel Başmüdürlüğü-1928 ve İş Bankası-1929 binaları ile birlikte Mimar Giulio Mongeri’nin imzasını taşıyor. Eski Osmanlı Bankası ek binası olan yapı, artık Garanti Bankası’nın bünyesinde kültür sanat etkinliklerinin gerçekleştirildiği bir mekan konumunda.) SALT Ulus, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünden Atatürk Bulvarına çıkan İstiklal Caddesi üzerinde, No.12 Opera’da.

21. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali

TAKSAV’ın düzenlediği ve bu yıl 18-28 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali, 18 Kasım Cuma akşamı Büyük Tiyatroda verilecek olan Broadway Şarkıları Konseri ile başlıyor. 19 Kasım Cumartesi günü Üç Kuruşluk Opera ve Sokak Tiyatrosunun Güncel Siyasetle İlişkisi etkinlikleri gerçekleştirilecek. 20 Kasım Pazar günü 100 ve Bir İsyancının Savunması oyunları sahnelenecek. Tüm programı festivalin sitesinde bulabilirsiniz. Biletler Şinasi Sahnesi, C. Gökçer Sahnesi ve Vakıf Merkezindeki gişeler ile bilativa’da.


Ankara Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2016

TMMO İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Ankara Şubesi ve 350 Ankara’nın düzenlediği 9. Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 18-19-20 Kasım’da yapılacak. 20 il/ilçede eş zamanlı gerçekleştirilecek festivalin Ankara etkinlikleri/gösterimleri, İMO Ankara Şb. Kültür ve Kongre Merkezi’nde (Necatibey Cad. No 57) ücretsiz gerçekleştirilecek.

Boğaziçi Caz Korosu

Masis Aram Gözbek yönetimindeki koro, 19-20 Kasım tarihlerinde Bilkent Konser Salonunda konser verecek. Konserlerde Benim Kitabım Senin Kitabın kampanyası için de kitap toplanacak. Saat 20:00‘de başlayacak konserin biletleri BSO bilet satışta.

4. Zeka ve Yetenek Kongresi

Türkiye Zeka Vakfı ve ODTÜ Eğitim Fakültesinin düzenlediği Kongre,19-20 Kasım tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde yapılacak. Eğitim alanının tüm aktörlerini yakından ilgilendiren kongrede “sosyal iletişimin zeka ve yetenekle ilişkisi, beynin yapısı, üstün zekalı çocukların eğitiminde izlenmesi gereken yollar ve karşılaşılabilecek sorunlar, bu kapsamda ailelere düşen görevler, zeka kavramının yeniden düşünülmesi, zeka testleri tartışması” gibi pek çok soru ve öneri gündemde olacak.

Nietzsche Sempozyumu

Düşünbil Akademinin düzenlediği sempozyum, 20 Kasım Pazar günü 10:00-16:40 saatleri arasında Ankara Raymar Otel’de yapılacak. Sempozyuma dinleyici olarak katılmak için Düşünbil Akademinin sitesi üzerinden online kayıt yaptırmak gerekiyor. Akademinin gelecek etkinliği “4. Zihin Sempozyumu” 25-26 Mart’ta Ankara’da yapılacak; şimdiden ajandanıza not almanızda yarar var.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.