Bu sayfayı paylaş

Ankara Emniyet Müdürlüğü online işlemler listesiAnkara Emniyet Müdürlüğüne gitmeden, online yapabileceğiniz işlemler neler?

Online işlemler ve Ankara Emniyet Müdürlüğünün web sitesinde yer alan son duyurular:

1. Araç Ruhsat Randevu

Trafik Tescil İşlemleri. Sürücü Belgesi Randevu İşlemleri.

Bu başlık altındaki son duyuru: Araç sahipleri bizzat başvurarak randevu alabilir. Vekaletli şahıslar bu işlem için randevu talep edemez. Sürücü belgesi ödemeleri, randevu gününden önce anlaşmalı banka şubelerine ödenir. Randevu saatine geç kaldığınızda işleminiz yapılmaz.

2. Araç Ruhsat Randevu İptal

3. Sürücü Belgesi Randevu

Bu başlık altındaki son duyuru: Son günlerde sosyal medyada “2017 Ocak ayından itibaren sürücü sağlık raporlarının Devlet Hastanelerinden 350-400 TL civarında bedel ödeyerek alınacağı” şeklinde haber ve duyurular paylaşılmaktadır. Sürücü sağlık raporları “Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik” hükümleri kapsamında, Aile Hekimliği, Devlet Hastaneleri veya Özel Hastanelerden alınmaya devam edilecektir. Sosyal medyadaki haberler gerçeği yansıtmadığı gibi, bu yönde Genel Müdürlüğümüzce herhangi bir çalışma yapılmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

4. Plaka Tahsis İşlemi

Bu başlık altındaki son duyuru: MERNİS kayıtlarına göre Altındağ, Çankaya, Mamak, Keçiören, Yenimahalle, Pursaklar ilçelerinde ikamet edip plaka tahsisi yaptırmak isteyen başvuru sahipleri plaka tahsisi yapabilirler. MERNİS kayıtlarına göre bu ilçeler haricinde ikamet eden başvuru sahipleri, Ankara Emniyet Müdürlüğünden plaka tahsisi yapamayacaklardır. İnternet üzerinden tahsis edilen plakalar sadece şahısların kendisine, şirket adına tahsis edilen plakalar şirketlerin yetkililerine verilmektedir.

5. Plaka Tahsis İptal İşlemi

6. Bilgi Edinme Başvurusu

7. Sanal Masa

Soru sorabileceğiniz bölümler: Araç Ruhsat İşlemleri. Ehliyet İşlemleri. Plaka İşlemleri. Trafik Denetleme (Trafik, Ceza, Parka çekme vb.) Pasaport İşlemleri. Yabancı İşlemleri. Silah Ruhsat İşlemleri. Polis Mesleği İçin Başvurular. Genel Sorular. (Bu kısımda ayrıca, Fahri Trafik Müfettişlerine Özel Soru Bölümü de bulunuyor.)

8. Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama

9. Teslim Edilmeyen Ruhsat Sorgulama

15 günlük süre sonunda araç sigortası yapılması koşuluyla evrak postaya verilir. Posta Süreci sonunda sahibine ulaşmayan ve posta iadesi yapılan Tescil Belgelerinin sorgusu bu kısımdan yapılır.

10. İlanen Tebliğ Listeleri

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün ilanları.

11. e-Pasaport Başvuru

Aşamalar: Online olarak randevunuzu alın. Belgelerinizi hazırlayın. Başvurunuzu yapın.

12. İnsan Hakları Başvuru Formu

13. ALO 150 BİMER

14. Ceza Puanı Sorgulama

15. Yurtdışı Çıkış Yasağı Sorgulama

16. Kimliği Belirsiz Cesetler

17. Kayıp Çocuklar

18. Araç ve Sürücü Bilgi Sistemi (ASBİS)

Vergi Dairesi, Sigorta Şirketi, Muayene İstasyonu, Nüfus Müdürlüğü Noter, Şoförler Odası, Emniyet işlemlerini; aracısız, kuyruk beklemeden ASBİS ile tek adımda yapabilirsiniz.

Ankara Emniyet Müdürlüğünün sitesinde ayrıca,

• Otopark Sorgulama Genel

• Özel Güvenlik İşlemleri Randevu

• ALO 155 Online İhbar

• En Yakın Polis Merkezi

• Terör Arananlar Listesini de bulabilirsiniz.

Web sitesini İhale İlanları için ziyaret edebilirsiniz.

Sitede EGM Çocuk başlığı altında, trafikten güvenliğe ilgili tüm konularda çocukların eğitimi için eğlenceli hazırlanmış bilgiler bulunuyor.

e-Devlet Kapısı üzerinden de Emniyet Genel Müdürlüğünün şu hizmetlerine ulaşabilirsiniz: Trafik, Hudut Kapıları İşlemleri, Toplum Destekli Polislik (TDP), e-Pasaport gönderi takibi.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.