Bu sayfayı paylaş

Ankara dünyaya açılıyorYabancı öğrenciler Ankara’nın ticaret elçisi olacak.

Ankara Kalkınma Ajansı ile ilgili iki kurum arasında imzalanan protokol gereği Ankara’da yaşayan yabancı uyruklu öğrencilere dış ticaret eğitimi verilecek. Bu öğrencilerin ülkelerine döndüklerinde Ankara’nın gönüllü ticaret elçisi olması için çalışılacak.

Ankara’da 181 farklı ülkeden yabancı uyruklu öğrenci yaşıyor. “Ankara dünyaya açılıyor” projesi kapsamında bu öğrencilere dış ticaret eğitimi verilecek ve Türkiye’de ihracat yapan firmalara teknik geziler düzenlenerek uygulamayı da görmeleri, deneyim yaşamaları sağlanacak. Eğitim 12 hafta sürecek. Dış ticaret eğitimi ile yabancı öğrencilere “ihracata açılmak için gereken asgari koşullar, ihracat mevzuatı, ihracat işlemleri için gereken belge ve sertifikalandırma sistematiği, ihracat alacaklarının güvenli tahsili yöntemleri ve bankacılık işlemleri, uygulamalı dış ticaret sözleşmeleri, ihracatı teşvik sistemi ve ülke çalışmaları” konuları aktarılacak.

Eğitim sürecinde Türkiye ile kendi ülkesi arasındaki ekonomik ilişkileri artırma potansiyeline sahip yabancı uyruklu öğrencilerin ülkemize kazandırılması amaçlanıyor. Bu öğrencilerin Türkiyedeki öğrenimlerini tamamlayıp ülkelerine döndüklerinde Ankara ve Türkiye için birer gönüllü ticaret elçisi olması hedefleniyor.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.