Bu sayfayı paylaş

Ankara Dünya Müzikleri Festivali başladıDünya müziğinin öncü müzisyenleri Ankara’da.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ankara Dünya Müzikleri Festivali kapsamında yine dünyaca ünlü sıra dışı müzisyenler Ankara’da sahneye çıkıyor.

7 Mart Cezayir’in dünyaca ünlü sesi Souad Massi,

8 Mart Tunus’un efsanevi sufi caz sanatçısı Dhafer Youssef,

9 Mart Şanlıurfa kökenli İspanyol Ara Malikian,

10 Mart İsrailli vokalist Ravid Kahalani projesi Yemen Blues

Souad Massi

Cezayirli folk müziği sanatçısı Souad Massi kariyerine rock grubu Atakor ile başladı. İlerleyen yıllarda Paris’e yerleşti. İlk albümü Raoui ile tanındı. Arapça, Fransızca, İngilizce ve Berberice yazdığı barış temalı melodileri ve duru sesiyle “dünya çapında en iyi Kuzey Afrikalı müzisyen” olarak tanımlandı. Son albümü El-Mutakallimûn çok beğenildi. 7 Mart’ta Ankara Dünya Müzikleri Festivalinde.

Dhafer Youssef

Dhafer Youssef (Ud, davul) ve Aaron Parks (piyano) Matt Brewer (kontrabas) Arthur Hnatek (davul) 8 Mart’ta MEB Şura Salonunda. Tunuslu ud üstadı, vokalist ve besteci Dhafer Youssef müzikle 5 yaşında tanıştı. Genç yaşta Viyana’ya gitti. İlk albümü Malak’ı çıkardı. Sufi geleneğinin çeşitli müzik aletleri ile Arap lirizmini birleştirdi. Tutkulu ve huzur dolu sesi, doğal ve pozitif enerjisi ile çok sevilen sanatçı, son albümü Beauty&Odd konser turnesi kapsamında Ankara’da.

Ara Malikian

Ara Malikian, klasik müzik ve popüler müziği harmanladığı projesiyle Ankara Dünya Müzikleri Festivalinde. 2015 Latin Grammy ödülü sahibi, usta kemancı ve şovmen Ara Malikian; Avrupa, Ortadoğu, Arjantin ve İspanya müziklerini yeniden yorumluyor. Özgün ve marjinallik boyutunun ötesinde, duygusal ve ritm gücü yüksek konserleriyle de tanınan Şanlıurfa ve Ermenistan kökenli, Beyrut doğumlu İspanyol Ara Malikian, 15 yıllık kariyerinde birçok önemli sahnede, sayısız orkestra ile konser verdi ve şimdi Ankara’da.

Yemen Blues

Yemen topraklarından fışkıran müziği groove, funk, mambo; hatta deep soul ile buluşturan vokalist Ravid Kahalani’nin başarılı projesi Yemen Blues, Festival kapsamında Ankaralı müzikseverlerle. Yemen Blues, performanslarında perküsyon, ud, düdük ve yaylı çalgıları ustalıkla kullanıyor. Geçmiş ve günümüz arasında gidip gelen bir zaman yolculuğu yaratan Yemen Blues, sahnede hem eğlenceli hem de romantik bir atmosfer yaratıyor.

MEB Şura Salonu sahnesinde 7, 8, 9 ve 10 Mart’ta 20:30’da başlayacak muhteşem konserleri kaçırmayın. Biletler biletix’te.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.