Bu sayfayı paylaş

Ankara Devlet Tiyatroları Ekim Programı



Ankara DT perdelerini açıyor.

Ankara Devlet Tiyatrolarının 2016-17 sezon oyunları belli oldu. Oyunlar, Ekim 2016 takvimi, sahneler ve bilet bilgileri şöyle:

Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye

Yazan: Sait Faik Abasıyanık, Oyunlaştıran: Savaş Dinçel, Yöneten: Murat Çidamlı

Yer: Şinasi Sahnesi, Süre: 2 perde (2 saat)

Program: 1 (20:00), 2 (15:00) 4 (20:00), 5 (20:00), 6 (20:00), 7 (20:00) Ekim 2016.

Hüzzam

Yazan: Güner Sümer, Yöneten: Olcay Poyraz

Yer: Oda Tiyatrosu, Süre: 2 perde (2 saat)

Program: 1, 4, 5, 6, 7, 8 Ekim 2016. Saat: 18:30

İyiyim

Yazan: Hüseyin Alp Tahmaz, Yöneten: Volkan Özgömeç

Yer: Ziraat Sahnesi, Süre: 1 perde (1 saat 10 dakika)

Program: 1 (20:00), 6 (20:00), 7 (20:00), 8 (20:00) Ekim 2016.

Neşe’Dert’Aşk

Yazan: Şirin Aktemur Toprak, Yöneten: Umut Toprak, Müzik: Neşet Ertaş,

Yer: Akün Sahnesi ve Küçük Tiyatro, Süre: 1 perde (1 saat 30 dakika)

Program: Akün Sahnesi 1 (20:00), 2 (15:00) 4 (20:00), 5 (20:00), 6 (20:00), 7 (20:00) Ekim 2016. Küçük Tiyatro 11 (20:00), 12 (20:00), 13 (20:00), 14 (20:00), 15 (15:00 / 20:00), 16 (15:00) Ekim 2016.

Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım

Yazan: Haldun Taner, Yöneten: Ali Düşenkalkar

Yer: Cüneyt Gökçer Sahnesi, Süre: 2 perde (2 saat 30 dakika)

Program: 1 (20:00), 2 (15:00), 4 (20:00), 5 (20:00), 6 (20:00), 7 (20:00), 8 (20:00) Ekim 2016.

Müfettişler

Yazan: Melih Cevdet Anday, Yöneten: Servet Aybar

Yer: Cüneyt İrfan Şahinbaş Sahnesi, Süre: 1 perde (1 saat 10 dakika)

Program: 1 (20:00), 5 (20:00), 6 (20:00), 8 (15:00), 12 (20:00), 13 (20:00), 15 (15:00) Ekim 2016.

Felatun Beyle Rakım Efendi

Yazan: Ahmet Mithat Efendi, Oyunlaştıran: Türel Ezici, Yöneten: Levent Suner

Yer: Küçük Tiyatro

Program: 1 (20:00), 2 (15:00), 4 (20:00), 5 (20:00), 6 (20:00), 7 (20:00) 8 (15:00 ve 20:00), 9 (15:00) Ekim 2016.

Sacide

Yazan: Ülker Köksal, Yöneten: Pervin Ünalp

Yer: Altındağ Tiyatrosu

Program: 1 (20:00), 2 (15:00), 4 (20:00), 5 (20:00), 6 (20:00), 7 (20:00) 8 (15:00 ve 20:00), 9 (15:00), 11 (20:00), 12 (20:00), 13 (20:00), 14 (20:00), 15 (15:00 ve 20:00), 16 (15:00) Ekim 2016.

Nehir

Yazan: Gülşen Karakadıoğlu, Yöneten: Vacide Öksüzcü

Yer: Stüdyo Sahne, Süre: 1 perde (1 saat)

Program: 2 (15:00), 4 (20:00), 7 (20:00), 9 (15:00), 11 (20:00), 14 (20:00), 16 (15:00) Ekim 2016.

Umut

Yazan: Nuri Pakdil, Yöneten: T. Murat Demirbaş

Yer: Büyük Tiyatro, Süre: 2 perde (1 saat 35 dakika)

Program: 4 (20:00), 7 (20:00), 9 (15:00) Ekim 2016.



Kuğu’nun Şarkısı “Bir Evlenme Teklifi”

Yazan: Anton Çehov, Çeviren: Yılmaz Gruda, Yöneten: Aclan Büyüktürkoğlu

Yer: Oda Tiyatrosu, Süre: 1 perde (1 saat 30 dakika)

Program: 11, 12, 13, 14, 15 Ekim 2016. Saat: 18:30

Çamaşırhane

Yazan: D. Durvin-H. Prevost, Çeviren: Esen Çamurdan, Yöneten: Yunus Emre Bozdoğan

Yer: Cüneyt Gökçer Sahnesi, Süre: 1 perde (1 saat 30 dakika)

Program: 11 (20:00), 12 (20:00), 13 (20:00), 14 (20:00), 15 (15:00 ve 20:00), 16 (15:00) Ekim 2016.

Annemin Son Çığlıkları

Yazan: Julie Jensen, Çeviren: Ekin Tunçay Turan, Yöneten: İpek Atagün Gezener

Yer: Büyük Tiyatro, Süre: 1 perde (1 saat 15 dakika)

Program: 11 (20:00), 16 (15:00) Ekim 2016.

Rumuz Goncagül

Yazan: Oktay Arayıcı, Yöneten: İsmet Numanoğlu

Yer: Şinasi Sahnesi

Program: 11 (20:00), 12 (20:00), 13 (20:00), 14 (20:00), 15 (15:00 ve 20:00), 16 (15:00) Ekim 2016.

Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe

Yazan: Orhan Asena, Yöneten: A. Sinan Pekinton

Yer: Akün Sahnesi

Program: 11 (20:00), 12 (20:00), 13 (20:00), 14 (20:00), 15 (20:00) Ekim 2016.

Yeraltından Notlar

Yazan: Dostoyevski, Yöneten: Erdinç Doğan

Yer: Ziraat Sahnesi

Program: 13 (20:00), 14 (20:00), 15 (20:00) Ekim 2016.



Fırtına (Çocuk oyunu)

Yazan: Shakespeare, Oyunlaştıran: Zerrin Akdenizli, Yöneten: Kutay Sungar

Yer: Cüneyt Gökçer Sahnesi , Süre: 2 perde (1 saat 30 dakika)

Program: 4, 6, 9 Ekim 2016. Saat: 11:00

Canım Ailem (Çocuk oyunu)

Yazan: Sophie Smiley, Çeviren: Egemen Demircioğlu, Oyunlaştıran: Halil Doğan, Yöneten: Batuhan Yalçın.

Yer: Şinasi Sahnesi, Süre: 1 perde (50 dakika)

Program: 4, 14 Ekim 2016. Saat: 11:00

Ben ve Sen (Çocuk oyunu)

Yazan: Ingeborg Von Zadow, Yöneten: Caner Kadir Gezener

Yer: Akün Sahnesi, Süre: 1 perde (45 dakika)

Program: 16 Ekim 2016. Saat: 11:00



Ankara Devlet Tiyatroları Sahneleri

Akün Sahnesi: Atatürk Bulvarı, Çankaya

Altındağ Tiyatrosu: Babür Cad. Altındağ

Büyük Tiyatro: Atatürk Bulvarı, Ulus

Cüneyt Gökçer Sahnesi: 35. Cad. Arcadium arkası, Çayyolu

İrfan Şahinbaş Sahnesi: Macunköy, Yenimahalle (Büyük Tiyatro’dan servis var.)

Küçük Tiyatro: İstiklal Cad. Ulus

Oda Tiyatrosu: İstiklal Cad. Ulus

Şinasi Sahnesi: Tunus Cad. Çankaya

Stüdyo Sahne: Macunköy, Yenimahalle (Büyük Tiyatro’dan servis var.)

Tatbikat Sahnesi: Güvenevler, Güneş Sok. Çankaya

Ziraat Sahnesi: Mithatpaşa Cad. Kızılay

Ankara Devlet Tiyatroları bilet satış

Biletleri, Ankara DT sahneleri gişelerinden ve Kızılay metro istasyonundaki gişeden alabilirsiniz.

Kredi kartı geçerli, öğrenci ve grup indirimi yapılıyor.

Biletler temsil tarihinden 13 gün önce (gişelerde 10:00’da, internet gişesinde 10:10’da) satışa çıkıyor.

İnternet satışı Biletiva’dan yapılıyor.

Bazı oyunların biletleri satışa çıktığında 10 dakika içinde tükenebiliyor.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.