Bu sayfayı paylaş

Ankara’dan Haberler ve Hava DurumuAnkara’dan 5 önemli haber ve bu haftanın hava durumu: 

1. Ankara Emniyeti 8 Mart Etkinliklerini Yasakladı

Ankara Emniyeti; Kızılay, Sakarya Cad. Ziya Gökalp Cad. Kolej, Atatürk Bulvarı, Akay Kavşağı, Tunalı Hilmi Cad. Kuğulu Park ve buralara açılan cadde ve sokaklarda “söz konusu güzergahta kitlesel katılımlı bir eylemin geçekleştirilmesi yasal olarak mümkün olmadığından" önlem alarak olası etkinlik ve yürüyüşleri engelleyecek. Ankara Kadın Platformu da açıklama yaparak “Yasaklar sizin, sokaklar bizimdir.” dedi.

2. ANGİAD Başkanı Emre Altındağ Oldu

Ankara Genç İş Adamları Derneği’nin (ANGİAD) yeni başkanı Emre Altındağ oldu. Bu seçimlerde başkanlığa Abdullah Değer ve Emre Altındağ aday oldu. 550 üyenin katılıp oy kullandığı seçim sonunda 330 oy alan Emre Altındağ başkan seçildi.

3. Ankara Toptancı Hali Taşınacak

Yenimahalle’de bulunan Toptancı Hali, marketlerin sebze ve meyveyi doğrudan üreticiden alması nedeniyle iş yapamaz hale geldi. İçinde soğuk hava deposu, sağlık merkezi olmayan; alt yapı eksikleri bulunan Toptancı Hali Ankara dışına taşınacak. Boşalan araziye ise Adalet Sarayı yapılacak. Yeni halin ve Adalet Sarayı’nın 2 yılda tamamlanması bekleniyor.

4. Ankara Kent Merkezindeki Oto Galericileri Taşınacak

İkinci el otomobil alım satımı yapan galeriler Akyurt’taki OTONOMİ’ye taşınacak. Taşınmayan galerilerin ruhsatları iptal edilecek, işyerleri mühürlenecek. Ankara’nın sekiz ilçesindeki 700 işyerine,1 Mart Salı gününe kadar süre verilmiş, tebligat yapılmıştı. Bu gelişme, galerilerin yoğun olarak bulunduğu Emek, Bahçelievler, Aydınlıkevler, Subayevleri gibi semt sakinleri tarafından mutlulukla karşılanmıştı.

5. Ankara Üniversitesi Gıda Teknokenti Kuracak

Ankara Üniversitesi, Teknokent bünyesinde, Ziraat Fakültesi Keçiören yerleşkesinde 23 bin dönüm alanda, içinde akıllı seraların ve laboratuvarların da bulunacağı “Gıda Teknokent”i kuracak. Gıda teknokentinde “tarım, gıda ve hayvancılık” alanlarında araştırma yapan firmalar yer alacak.

Ankara’da Hava Isınıyor!


Bu hafta sıcaklık bahar değerlerine çıkacak. Yüksek basınç nedeniyle zaman zaman sis ve pus olacak. Sıcak hava bugün, yarın ve Çarşamba devam edecek. Perşembe günü etkisini yitirecek, yağış var. Dikkat! Lodos baş ağrısı yapabilir, çöl tozları artabilir.

  • 07 Mart, Pazartesi: Gündüz en yüksek 17º az bulutlu/güneşli. Gece en düşük 1º parçalı bulutlu.
  • 08 Mart, Salı: Gündüz en yüksek 18º az bulutlu/güneşli. Gece en düşük 2º açık.
  • 09 Mart, Çarşamba: Gündüz en yüksek 20º az bulutlu/güneşli. Gece en düşük 3º parçalı bulutlu.
  • 10 Mart, Perşembe: Sıcaklık düşecek. Gündüz en yüksek 15º sağanak yağışlı. Dikkat çamur yağabilir! Gece en düşük 3º bulutlu/sağanak yağışlı.
  • 11 Mart, Cuma: Gündüz en yüksek 13º parçalı bulutlu. Gece en düşük 3º bulutlu.
  • 12 Mart, Cumartesi: Gündüz en yüksek 15º güneşli. Gece en düşük 2º açık.
  • 13 Mart, Pazar: Gündüz en yüksek 15º bulutlu. Gece en düşük 3º sağanak yağışlı.Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.