Bu sayfayı paylaş

Ankara’da yalıtım bir zorunluluktur.Yalıtım tüm kentler için yasal bir zorunluluk olabilir. Tasarrufun en önemli boyutu, sağlık ve konforun gereği de olabilir. Ama Ankara için özellikle gereklidir. Neden mi?

Ankara yazın çok sıcak, kışın çok soğuk olduğu için gereklidir yalıtım. Gündüz sıcak, gece soğuk olduğu için. Yıllık ısı değişikliği 40ºC ile -25ºC arasında olduğu için. Ayazı meşhur, rüzgarı keskin olduğu için...

Ankaralılar bilir; okumak, çalışmak ya da ziyaret için Ankara’ya gelenler de sonradan öğrenir. Ankara’nın ayazı burnu, kulakları dondurur. Elleri, dudakları kanatır. Hal böyle iken yalıtım yaptırmaktan kaçamazsınız Ankara’da. Başka şekilde kışın evleri, işyerlerini, okulları ısıtamazsınız; dışarıda donar, içeride üşürsünüz. Yaz gelir; Temmuz, Ağustos sıcağı yakar Ankara’yı. Klimasız arabada, evde, işyerinde durulmaz. Geceleri uyuyamazsınız sıcaktan; kuru bir sıcaktır, kavurur insanı. 

Ankara’da kışın soğuktan, yazın sıcaktan korunmanın en sağlam yolu yalıtımdır. Yalıtım, karasal iklimin zor koşullarından etkilenmemenin tek çaresidir. 

Yalıtım yaptırmak pek çok avantajı da birlikte getirir.

  • Yapıları gürültü, yağmur, rüzgar, soğuk, sıcak, küf, nem gibi olumsuz iç ve dış etkenlerden korur. 
  • Enerji tasarrufu ve ısı konforu sağlar.
  • Binaları daha estetik yapar. Binanın dayanımını ve değerini artırır.  
  • Tesisatın daha verimli ve uzun ömürlü olmasını sağlar.
  • Yangının yayılmasını geciktirir. 
  • Küf, nem vb. nedeniyle oluşacak sağlık sorunlarını engeller.
  • Tasarruf sağlar; kışın ısıtma, yazın soğutma giderleri azalır.
  • Enerjiden tasarruf ile çevrenin korunmasına katkı sağlanır.   

Temelden çatıya yaptırılacak dört dörtlük bir yalıtım ile Ankara’da daha keyifli yaşamak mümkün. Yazın serin ve ferah, kışın sıcak ve konforlu evlerde, işyerlerinde hayat daha güzel olabilir. 

Her bina temizlenir, yenilenir, boyanır ve Ankara renklenir. Ankara daha da güzelleşir. Daha estetik, daha yaşanılası bir Ankara için yalıtım gereklidir.

Bu yaz Ankara Temmuz başına kadar yağışlı oldu. Binanızın ya da sitenizin yalıtım uygulamalarını yaptırmak için önümüzdeki güneşli haftaları değerlendirmenizi öneririz. 

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.