Bu sayfayı paylaş

Ankara’da Temmuz keyfi için 5 öneriTemmuz boyunca Ankara’da kalmak zorunda mısınız? Arkadaşlarınız Facebook’a, Instagram’a ya da diğer sosyal ağlara tatil fotoğrafları koyup moralinizi mi bozuyor? Ankara’da da güzel vakit geçirebilir, dinlenebilir, eğlenebilirsiniz. İşte size öneriler.

Açık havada film keyfi

Bir Amerikalı misafir, bir Fransız hizmetçi... Cer Modern’de 14 Temmuz Salı akşamı Bird People gösterilecek. 2014’te Cannes Film Festivali, Belirli Bir Bakış Bölümü adayı Bird People, 128 dakika ve Türkçe altyazılı. Yönetmen Pascale Ferran.

Açık havada Zaz konseri

2010’da “En Popüler Fransız Şarkıcı” seçilen, bu yıl “En İyi Uluslararası Kadın Şarkıcı Echo Ödülü”nü kazanan Zaz, 3 yıl aradan sonra yine Ankara’da! 30 Temmuz Perşembe akşamı ODTÜ Vişnelik Çim Amfi’de.

Müze, bahçesi ve çevresi

European Museum Forum tarafından verilen 1997 “Avrupa Yılın Müzesi Ödülü” sahibi Anadolu Medeniyetleri Müzesi hem sergilenen yapıtların değeri, hem içinde bulunduğu Mahmut Paşa Bedesteni ve Kurşunlu Han’ın tarihi önemi, hem de bahçesinin güzelliği ile iyi bir seçenek. Müzeyi hakkını vererek gezmek birkaç saat sürer. Sonra bahçesindeki kafede keyif. Belki Ankara Kalesi’ne doğru yürüyüş...

Nostaljik gezintiler

Ulus halini, sobacılar çarşısını, SuluHan’ı gezdikten sonra biraz yokuş çıkmaya ne dersiniz? Tarihi Çıkrıkçılar yokuşu sizi dedelerinizin, büyükannelerinizin AVM’lerine götürecek. Belki Çıkrıkçılar’dan Ankara Kalesi’ne doğru geçer Piriç Han’da bir kahve içersiniz. Gerisini de bir başka güne bırakın, Ulus civarı Temmuz ayı boyunca gezilse bitmez. Hititlere kadar uzanmak kolay değil...

Yeşillikler içinde piknik

Kızılcahamam civarındaki piknik alanlarından birini seçip doğayla içiçe bir gün güzel geçirebilirsiniz. Kirmir çayı ya da Çamlıdere çevresinde piknik yapılabilir. Soğuksu Milli Parkı’nı seçerseniz hafta sonu gitmeyin, kalabalık olabilir. Et, meyve ve diğer yiyecekleri Kızılcahamam’dan almanızı tavsiye ederiz. Ankara’ya 40 dakika uzaklıkta çam ağaçları ve kır çiçekleri sizi bekliyor.

Sizin önerileriniz neler?

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.