Bu sayfayı paylaş

Ankara’da Kurban BayramıKurban Bayramı tatil günleri, Ankara’da kesim yerleri, kurbanlık fiyatları.

Kurban Bayramı kaç gün olacak?

Kurban Bayramı bu yıl 12 Eylül Pazartesi sabahı başlayıp 15 Eylül Perşembe akşamı bitecek. Cuma gününün bayram tatiline dahil edilip edilmeyeceği henüz resmi olarak açıklanmadı. Büyük olasılıkla dahil edilecek; ama önce Bakanlar Kurulu toplantısında karar alınması gerekiyor. Haftanın son günü de tatil ilan edildiğinde, çalışanlar 10 Eylül - 18 Eylül tarihleri arasında, toplam 9 gün tatil yapacak.

Ankara’da Kurban Bayramı hazırlıkları

Tur şirketleri indirim ve taksit kampanyalarını duyurmaya; yurt içinde ya da dışında tatile gidecek olan Ankaralılar rezervasyon yaptırmaya başladı. Sezonu kötü geçiren turizm sektörü ise, Kurban Bayramı tatili ile % 100 doluluk oranına ulaşılmayı bekliyor.

MEB, her derece ve türdeki eğitim öğretim kurumları için, 2016 - 2017 eğitim öğretim yılının 19 Eylül 2016 Pazartesi sabahı başlayacağını duyurmuştu. Kurban Bayramı tatili turizm sektörü için bu sezonun son şansı olarak görülüyor.

Ankara İlçe Belediyeleri ve Kurban Bayramı

Ankara’nın bazı ilçe belediyeleri Kurban Bayramı çalışmalarını web sitelerinden duyurmaya başladı. İlçe belediyeleri kurban satış alanlarını düzenleyecek. Zabıta, Veteriner, Sosyal Yardım, Temizlik, Fen İşleri ve ilgili diğer müdürlüklerinden oluşturacakları ekiplerle hizmet verecekler.

Çankaya Belediyesi kurban satış ve kesim yeri olarak Yeşilkent Mahallesi / Mühye Köyü’nü belirledi. Çekilişle 156 satıcının kullanacağı çadırları saptadı.

Yenimahalle Belediyesi Yakacık kurban alanında kurbanlık satışı yapmak isteyenlerin evrak alımı tarihini 14 ağustos’a kadar uzattı. Kura çekimini 15 Ağustos’ta yapacak. Alana kurbanlık girişi 29 Ağustos’ta başlayacak.

Keçiören Belediyesi Bağlum kurban yeri ve Ovacık kurban yeri için müracatları almaya başladı. Kuralar 17’sinde çekilecek, kurban alanına küçükbaş ve büyükbaş hayvan kabulü 21’inde yapılacak.

Sincan Belediyesi 8‘inde başvuruları almaya başladı. Kurban pazarı satış yerlerini 15’inde yapılacak kura ile dağıtacak.

Ankara’da kurbanlık fiyatları

Ankara’da kalacak ve kurban kesecek olanlar, kurbanlık fiyatlarını araştırmaya başladı. Bu yıl küçükbaş kurbanlık fiyatlarının 600-700 liradan, büyükbaş kurbanlıkların 5 bin liradan başlaması; canlı kurbanlık hayvan kg. fiyatının 10 - 15 lira arasında olması bekleniyor.

Vekaletle kurban kesen kurum ve kuruluşların içinde ilk açıklamayı Türkiye Diyanet Vakfı yaptı ve vekalet yoluyla kurban kesim bedellerinin yurt içinde 690, yurt dışında 500 lira olacağını; vekaletle kurban kesim programının Diyanet İşleri Başkanlığı ile işbirliği içerisinde yürütüleceğini açıkladı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da marketlerin kampanya yapması bekleniyor.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.