Bu sayfayı paylaş

Ankara’da köprüler yıkılıyor, trafik değişiyor!Ankara’daki köprülerin yıkımı nedeniyle alt ve üst geçitler trafiğe kapanacak.

TCDD’nin Başkentray çalışması çerçevesinde, banliyö hattının Gar-Kayaş arasındaki güzergahta bulunan demiryolu köprüleri ve geçitleri yıkılarak yeniden yapılacak.

Gar-Kayaş arasındaki demiryolu hattı üzerinde bulunan Sıhhiye, Saime Kadın, Cebeci köprüleri; Altınsoy 1-2 geçitleri, Mamak Caddesi ve Kayaş Caddesi bağlantı noktaları ile Yemeni Sokaktaki üst geçit yıkılacak. Proje kapsamındaki köprülerin yıkımı Kasım ayı ortasına kadar sürecek.

Trafikte alt ve üst geçitlerin bulunduğu güzergahlara dikkat!

TCDD, köprüler ve alt-üst bağlantı yollarındaki çalışmalar döneminde ulaşımın araç trafiğine kapalı olacağını duyurdu. Bu akşamdan başlayarak 19 Kasım’a kadar devam edecek olan yeni trafik akışı şöyle:

Hacettepe Köprüsü bugün yıkılacak!

Hacettepe Hastanesi Acil Servis önündeki demiryolu köprüsünün yıkımına bu akşam başlanacak. Adnan Saygun Caddesinin Celal Bayar Bulvarı ile, Kızılay Sokak arasında kalan bölümü, bu akşam saat 21:00’den 17 Temmuz’a kadar 3 gün taşıt trafiğine kapalı olacak. Yıkım bittikten sonra, 17 Temmuz’dan itibaren Adnan Saygun Caddesinin Celal Bayar Bulvarı ile Kızılay Sokak arasında kalan bölümü; her 2 yöne önce 1, daha sonra 2 şerit olarak taşıt trafiğine açılacak.

Kurtuluş Köprüsü Pazar günü yıkılacak!

Dumlupınar Caddesinin Celal Bayar Bulvarı ile Geçim Sokak arasındaki bölümü, 17 Temmuz’da saat 21:00‘den başlayarak 19 Temmuz tarihine kadar 3 gün süreyle taşıt trafiğine kapalı olacak.

Sıhhiye Köprüsünün yıkımı 9 Eylüle kadar sürecek!

Köprünün bulunduğu alanda trafik akışı, 17 Temmuz ile 9 Eylül tarihleri arasında, her 2 yönde 3’er şeritten sağlanacak.

Saime Kadın Köprüsü 19’unda yıkılacak!

Arif Yıldız Caddesinin Mamak Caddesi ile 4. Cadde arasında kalan bölümü 19 Temmuz ile 21 Temmuz tarihleri arasında 2 gün taşıt trafiğine kapalı olacak.

Cebeci Köprüsünün yıkımı 60 gün sürecek!

Köprünün Talatpaşa Bulvarının Plevne Caddesi ile Mamak Caddesi (Dikimevi Kavşağı) arasında kalan bölümü 21 Temmuz’da saat 21:00‘den itibaren 60 gün taşıt trafiğine kapalı olacak.

• Mamak-Abidinpaşa’dan gelip Ulus istikametine gidecek araç sürücüleri, Saime Kadın Kavşağından Arif Yıldız Cad-Plevne Cad-Talatpaşa Bulvarını takip edecekler.

• Ulus’tan gelip Mamak-Abidinpaşa istikametine gidecek araç sürücüleri Talatpaşa Bulv-Plevne Cad-Arif Yıldız Cad. ve Mamak Cad. takip edecekler.

• Mamak-Abidinpaşa’dan gelip Kızılay istikametine ya da Kızılay’dan gelip Mamak-Abidinpaşa’ya gidecek araç sürücüleri Cemal Gürsel Cad. takip edecek.

Altınsoy 1 Alt Geçidi: 1 Ağustos’tan 5 Ağustos’a kapalı olacak.

Altınsoy 2 Alt Geçidi: 16 Ağustos’tan 20 Ağustos’a kapalı olacak.

Ayrıca, Mamak Cad. bağlantı noktaları ile, Kayaş Cad. bağlantı noktaları Ağustos ayında 4’er gün kapalı olacak. Demirlibahçe’deki Yemeni Sokak 19 Eylül ile 19 Kasım tarihleri arasında kapalı olacak.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.