Bu sayfayı paylaş

Ankara’da hava durumu: 3-9 EkimAnkara için haftanın hava durumu.


Hava, Pazartesi-Salı 27-28 derecelerde olacak. Balkanlar’dan gelen karayel, serin havayı İç Anadolu’ya taşıyacak ve hava Çarşamba’dan itibaren hızlı bir şekilde serinleyecek. Fakat hafta sonu güney batıdan esecek lodos ile sıcaklık tekrar birkaç derece artacak.

Hafta boyunca geceler 9-10 derece civarında seyredecek.


3 Ekim, Pazartesi: Gündüz en yüksek 28 derece, hava az bulutlu /güneşli olacak. Hissedilen sıcaklık 30 derece. Rüzgar batıdan saatte 10 km hızla esecek. Gece en yüksek 10 derece, hava açık olacak.

4 Ekim, Salı: Gündüz en yüksek 27 derece, hava az bulutlu / güneşli olacak. Hissedilen sıcaklık 29 derece. Rüzgar batıdan saatte 11 km hızla esecek. Gece en yüksek 10 derece, hava açık olacak.

5 Ekim, Çarşamba: Gündüz en yüksek 26 derece; hava parçalı bulutlu olacak. Hissedilen sıcaklık 27 derece. Rüzgar batıdan saatte 13 km hızla esecek. Gece en yüksek 9 derece, hava çoğunlukla açık olacak.

6 Ekim, Perşembe: Gündüz en yüksek 24 derece, hava parçalı bulutlu olacak. Hissedilen sıcaklık 26 derece. Rüzgar batıdan saatte 7 km hızla esecek. Nem oranı % 89’a kadar yükselecek. Gece en yüksek 9 derece, hava açık olacak.

7 Ekim, Cuma: Gündüz en yüksek 25 derece, hava az bulutlu / güneşli olacak. Hissedilen sıcaklık 26 derece. Rüzgar kuzey doğudan saatte 9 km hızla esecek. Nem oranı % 88 olacak. Gece en yüksek 9 derece, hava açık olacak.

8 Ekim, Cumartesi: Gündüz en yüksek 26 derece, hava güneşli olacak. Hissedilen sıcaklık 28 derece. Gece en yüksek 10 derece, hava açık olacak.

9 Ekim, Pazar: Gündüz en yüksek 25 derece, hava güneşli olacak. Hissedilen sıcaklık 26 derece. Gece en yüksek 9 derece, hava çoğunlukla açık olacak.


10-16 Ekim haftasında ise hava 20-22 derece aralığına yerleşecek ve daha yüksek dereceleri artık göremeyeceğiz. Ayın son 2 haftası hava 5 derece kadar daha serinlerken yağmurlar da başlayacak. Ekim boyunca 7 gün yağış öngörülüyor.

Malum, mevsim geçişlerinde hastalıklar artar. Soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklara zemin hazırlayan riskli aylardayız. Doğru ve yeterli beslenmeye, uyku düzenine, giysi seçimine her zamankinden fazla dikkat etmek gerek.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.