Bu sayfayı paylaş

Ankara’da Haftanın Etkinlik TakvimiBu hafta da Ankara’da çok güzel etkinlikler var, işte liste:

• Flapper Swing, SAMM’s bistro’da!

SAMM’s bistro sahnesinde 13 Mayıs Cuma akşamı Flapper Swing var. Flapper Swing, Django Reinhardt ve Stephane Grappelli’nin izinden giden akustik bir caz manouche grubu. Ritim gitar, solo gitar, kontrabas, saksafon ve vokalden oluşan grup Django Reinhardt besteleri ve 1920’li-30’lu yılların caz standartlarından oluşan repertuvarları ile Ankaralı müzikseverlerle o dönemin atmosferini yaşatacak. Nevin A. Hetmanek (vokal) Erhan Erbelger (gitar) Gürtuğ Gök (saksafon) Tomas Hetmanek (ritim gitar) ve Ekin Bilgin’den (kontrabas) oluşan Flapper Swing, quintet formunda sahne alıyor. Konser saat 20:30’da başlayacak. Adres: Uğur Mumcu Cad. No.19 GOP Tel: 0312 447 9000

• Ankara Öykü Günleri başlıyor!

16. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 12-15 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. 12 Mayıs’ta AÜ Eczacılık Fakültesinde, 13 ve 15 Mayıs’ta ise Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi-ÇSM’de müzik dinletileri, söyleşiler, paneller, öykü okumaları ve canlandırmaları yapılacak.

• VEKAM’da Sempozyum: 12-15. Yüzyıllarda Anadolu’da İtalyanlar

Vehbi Koç ve Ankara Araştırmaları Merkezi VEKAM, 2014’ten bu yana, yılda bir kez “Anadolu’da yaşamış değişik uygarlıkları tanıtmak ve bu alanda araştırmaları desteklemek” üzere “Orta Çağ’da Anadolu’da Kültürel Karşılaşmalar” başlığı altında uluslararası sempozyum düzenliyor. 2016’nın teması “12-15. Yüzyıllarda Anadolu’da İtalyanlar” olarak belirlendi. Sempozyum,13 Mayıs Cuma günü, 10:00 - 18:00 saatleri arasında Koç Üniversitesi Ankara Bağ Evi’nde olacak, simultane çeviri de yapılacak. Adres: Pınarbaşı Mah. Şehit Hakan Turan Sok. No.18 Keçiören Tel: 0312 355 2027


• Savaş ve Barış II Sergisi ÇSM’de!

HÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nin ev sahipliğini üstlendiği, Çankaya Belediyesi’nin desteğiyle açılan sergiyi, 9-21 Mayıs tarihlerinde Çağdaş Sanatlar Merkezi-ÇSM’de görebilirsiniz. Birincisi 2015’te -Çanakkale Savaşı’nın 100. yılı nedeniyle- Avusturalya, Yeni Zelanda ve Türkiye’den katılan sanatçılarla Avusturalya’da açılmıştı. Gelibolu’da birbiriyle savaşan; fakat yüz yıldan fazla süredir barış içinde yaşayan üç ülkenin kayıplarını ve acılarını anma amacıyla açılan sergide sanatçılar “savaş ve barış” kavramlarını görsel dil ile sorguluyor. Sergiyle, barış ortamına ve farklı kültürler arasındaki dostluk köprülerine katkı amaçlanıyor.

• 15. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri ÇSM’de!

TMMOB Mimarlar Odası’nın düzenlediği programın ilki, Mimar Sinan’ın 400. ölüm yıldönümü anısına düzenlenmişti. Bugüne kadar gerçekleşen 14 dönemde 2129 eser katıldı ve öncü nitelikleri nedeniyle 120 eser ödüllendirildi. Bu sergide Türkiye’de son iki yılda üretilen güncel yapı, proje ve fikirler bu sergide biraraya geliyor. Sergiyi 13-21 Mayıs tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Kültür Merkezi-ÇSM’de görebilirsiniz.


Imany Konseri ODTÜ’de!

Komor Adaları asıllı Fransız sanatçı, söz yazarı Imany, 15 Mayıs’ta ODTÜ Vişnelik sahnesinde müziksever Ankaralılarla buluşacak. Pop-soul, folk ve blues tarzlarında söyleyen, altın plak ödüllü şarkıcı ilk kez Ankara’da olacak, kaçırmayın.

• “Başyapıtlar” Sergisi CerModern’de!

Çağdaş sanat bilincinin göstergesi olarak oluşturulan, 1950 sonrası Türk resim sanatının başyapıtlarını içeren Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu “Başyapıtlar” sergisini CerModern’de 31 Temmuz’a kadar görebilirsiniz. Bu koleksiyon, Türk kültürünün göstergelerinden biri olarak yurt dışında da sergilenmekte. Başyapıtlar / Masterpieces adlı sergi ve kitap; Erol Akyavaş, Selim Turan, Abidin Dino, Avni Arbaş, Ömer Uluç, Mehmet Güleryüz, Devrim Erbil, Fikret Mualla, Nejat Devrim, Nuri İyem, Canan Tolon ve daha birçok sanatçı ve başyapıtlarını ele alıp sanat tarihine taşımakta. Küratör: Prof. Dr. Kıymet Giray. Adres: Altınsoy Cad. No. 3 Sıhhiye Tel: 0312 310 0000

• Cer Modern’de Tasarım Pazarı açılıyor!

Cer Modern’deki bir diğer etkinlik “düşün, yarat, paylaş” sloganıyla yapılan Tasarım Pazarı olacak. Profesyonel ve genç tasarımcıları bir araya getiren etkinlik 14-15 Mayıs’ta açık havada gerçekleştirilecek. Etkinlik süresince sosyal ve kültürel faaliyatler, workshop ve çocuk atölyeleri de düzenlenecek.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.