Bu sayfayı paylaş

Ankara'da Haftanın 10 Muhteşem Konseri24 Mayıs-29 Mayıs tarihlerinde Ankara’da muhteşem konserler var.

Bu hafta sizin için “rock, caz, klasik, folk” müzik konserlerinden 10’unu seçtik. Haziran ayı ile birlikte Ankara’da konser sezonu da yavaş yavaş kapanacak ve bu güçlü sesleri yaz boyunca duyamayacağız; kaçırmamak lazım.

1. Antipass, bugün SAMM’s bistro’da

Klasik rock müzik grubu Antipass konseri, bu akşam saat 20:30’da başlayacak. Caz konser mekanı SAMM’s bistro bir farklılık yapacak ve sahnesinde “rock’ın babaları” Hakan Ertek (akustik gitar) Murat Bağcıoğlu (gitar) Uğur Ersoy (klavye-gitar-vokal) Rauf Arısoy (bas) ve Alper Perçinel’i (davul) ağırlayacak. SAMM’s bistro Tel: 0312 447 9000 Adres: Uğur Mumcu Cad. No.19 GOP

2. Hasan Tura ve Özlem Başabak, bugün Erimtan’da.

Hasan Tura (keman) ve Özlem Başabak (arp) konseri “Romantizm Rüzgarları” bu akşam Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde saat 20:30’da başlayacak. Keman-arp oda müziği konser programda Bach, Bartok, Rimsky-Korsakov, Saint-Saens, Debussy, Sibelius, Ravel, Piazzolla, Hasan Uçarsu, Hasan N. Tura ve Yalçın Tura’dan yapıtlar var. Biletler biletix’ten alınabilir. Müzede Müzik temasıyla gerçekleştirilen Salı Konserleri dizisinin bu haftaki konserini kaçırmayın. Erimtan Tel: 0312 311 0401 Adres: Gözcü Sok. No. 10 Kale.

3. İlham Gencer Band. feat. İpek Dinç Yüce SAMM’ss bistro’da.

Türkiye’nin ilk piyanist şantörlerinden; Türkçe sözlü pop müziği başlatan ve caz müziğin ülkemizde yaygınlaşmasını sağlayan, birçok şarkıcıyı sanat dünyasına kazandırmış olan İlham Gencer Ankara’da!... İlham Gencer’e İpek Dinç Yüce eşlik edecek. Basta Murat Ulus, Davulda Kerem Yüce var. Ankara Uluslararası Caz Festivali kapsamında, 25 Mayıs Çarşamba akşamı SAMM’s bistro’da verilecek konser saat 20:00’de başlayacak. Engin deneyimi, bilgisi, anıları ve şarkılarıyla İlham Gencer’i dinleme şansını kaçırmayın.

4. Yeşim Gökalp ve Bach Piyano Konçertoları Mozarthaus’ta

Konser 25 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20:00’de başlayacak. Yeşim Gökalp (piyano) Püren Üstün (keman I) Merve Yentür (keman II) Pınar Bayer (viyola) İpek Bayer (viyolonsel). Mozarthaus Sanat ve Kültür Evi Tel: 0533 369 7450 Adres: Nilgün Sok. No. 14 Çankaya

5. Önder Focan ve Şallıel Bros SAMM’s bistro’da.

Ankara Uluslararası Caz Festivali kapsamında caz müziğin bir duayeni daha, Önder Focan Ankara’da olacak!... Önder Focan ve Şallıel Kardeşler 26 Mayıs Perşembe akşamı SAMM’s bistro’da. Saksafoncu Şallıel Kardeşler bu kez Önder Focan bestelerini funk olarak yorumlayacaklar. Önder Focan (gitar) Batu Şallıel (tenor saksafon) Anıl Şallıel (saksafon) Ercüment Orkut (piyano) Mehmet Özen (bas) ve Erhan Seçkin (davul).

6. Moğollar Hayal Kahvesi Ankara’da.

Rock Müzik tarihimizin en önemli gruplarından olan; Cem Karaca, Barış Manço, Selda gibi dönemin en önemli isimleriyle çalışan, gruba yeni katılan müzisyenlerle hâlâ üretmeye ve konserler vermeye devam eden Moğollar Ankara’da. Konser 26 Mayıs akşamı saat 21:30’da başlayacak. Biletler biletix’te. Hayal Kahvesi Ankara Tel: 0312 284 2925 Adres: Tepe Prime, Eskişehir yolu.

7. Dolce Caz Vokal Grubu SAMM’s bistro’da.

Caz standartlarının çok sesli aranjmanlarını orkestra eşliğinde yorumlayan Dolce Caz Vokal Grubu (Dolce Vocal Jazz Trio) 27 Mayıs Cuma akşamı saat 20:30‘da SAMM’s bistro sahnesinde. Merve Erdal, Duygu Yücesoy ve Damla Güneş’in kurduğu Dolce, müzikal tiyatrodan flamenkoya, cazdan koral müziğe uzanan farklı müzik deneyimlerini birleştiriyor. Üçlü, konserlerinde 1940‘ların Andrews Sisters şarkılarından kendi arajmanlarına, gospel ve müzikallere uzanan geniş repertuvarlarını koreografi eşliğinde sunuyor. Piyanoda Janusz Szprot, basta Murat Ulus, davulda Burak Durman olacak.

8. Bülent Ortaçgil ODTÜ-Vişnelik’te.

Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur, İsmail H. Demircioğlu ve Hüsnü Arkan 27 Mayıs akşamı ODTÜ-Vişnelik’te. Konser saat 18:30’da başlayacak. Ustaları dinleme şansını kaçırmayın. Çimler üzerinde, açık havada ve yıldızların altında; farklı bir akşam olabilir.

9. Pilli Bebek Nefes Bar’da.

Kariyerine 1993‘te Ankara’da başlayan, “Bir Ankara Polisiyesi” Behzat Ç’nin müziklerini de yapan ünlü rock grubu Pilli Bebek, 28 Mayıs’ta saat 22:30’da Nefes Bar sahnesinde olacak. Gitar ve vokalde Cem Kısmet, bas gitarda Arda Algan, gitar ve geri vokalde Emre Yalçıntaş, davulda Çağlar Aytan ile sıra dışı bir müzik deneyimi yaşamaya ne dersiniz. Biletler biletix’te. Nefes Bar Tel. 0312 433 0280 Kızılay.

10. Gönülden Şarkılar Konseri ÇSM’de

Gönül Dostları Topluluğu TSM Korosu “Gönülden Şarkılar Konseri” 29 Mayıs Pazar günü Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM) Yaşar Kemal Konferans Salonunda verilecek. Konser saat 19:30’da başlayacak. ÇSM Tel: 0312 468 2105 Adres: Kennedy Cad. No. 4 Kavaklıdere

Müzik dolu günler, iyi eğlenceler dileriz.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.