Bu sayfayı paylaş

Ankara’da bu hafta ne var, ne yok?Ankara’da bu hafta kaçırılmayacak etkinlikler var...

Film gösterimi, sergiler, konserler ve oyunlar... Ankara kültür-sanat etkinlikleri açısından yine yoğun bir hafta geçirecek. Çankaya Belediyesi’nin etkinlikleri ücretsiz olacak. Sezonun son etkinliklerini kaçırmayın.

Yeni Ahit Cer Modern’de

CerModern, açık hava film gösterimleri çerçevesinde bugün / 7 Haziran Yeni Ahit / The Brand New Testament adlı film var. Gösterim 20:45’te başlayacak. Filmin 2016 Altın Küre ödülleri adaylığı bulunuyor. Yönetmen: Jaco Van Dormael. Türkçe alt yazılı. Biletler CerModern’den alınabilir. Tel: 0312 310 0000 Erken giderseniz CerModern’de devam eden “Başyapıtlar, Bugünden Yarına, Genç Sanat 2” adlı sergileri de görebilirsiniz.

Halk Müziği Konseri ÇSM’de

Gürkan Sürmen Halk Müziği Topluluğu “Bahar Konseri” bugün / 7 Haziran saat 19:30‘da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde (ÇSM) başlayacak. Etkinlik ücretsiz. ÇSM’de ayrıca yarın / 8 Haziran’da (Dikmen) ve 11 Haziran’da (Öveçler) verilecek olan Çankaya Evleri Halk Müziği Konserlerini de dinleyebilirsiniz. 12 Haziran’da ise Kulis Sanat, Geçmiş zaman olur ki adlı oyunu ücretsiz sahneleyecek. Saat 14:00’te başlayacak oyun için ÇSM’den yer fişi almanız gerekiyor. ÇSM Tel: 0312 468 2105 Adres: Kennedy Cad. No. 4 Kavaklıdere

ÇSM Sergileri

Çağdaş Sanatlar Merkezi / ÇSM’de, 10-19 Haziran tarihlerinde şu sergileri görebilirsiniz:

Riskli Alanlar Gravür Atölye 3 Sergisi, ÇSM Fikret Mualla Sergi Salonu’nda.

Erkan Geniş ve Arkadaşları’nın karma resim sergisi, ÇSM Abidin Dino Sergi Salonu’nda.

Kim, Yong Moon seramik sergisi, ÇSM Füreya Koral Sergi Salonu’nda.

GÜ Güzel Sanatlar Fakültesi mezuniyet sergisi, ÇSM Eren Eyüboğlu Sergi Salonu ve Osman Hamdi Bey Sergi Salonu’nda. Sergide Resim, Görsel İletişim Tasarımı ve Heykel bölümlerinden bu yıl mezun olan öğrencilerin çalışmalarından bir seçki yer alıyor.

Trio Inutero Mozarthaus’ta

Demet Gürhan (soprano), Gizem Birçek (fagot) ve Ceren Topuz Uğuz’dan (piyano) oluşan Trio Inutero konser programında Bach, Puccini, Massenet, Sestak, Gade ve Piazolla’dan yapıtlar yer alıyor. Konser 8 Haziran Çarşamba akşamı, saat 20:00’de başlayacak. 11 Haziran Cumartesi akşamı ise Dört El Piyano Resitali var. Piyanist Ezgi Demirel ve Ece Kaptanoğlu, Mozart’tan Debussy’ye dört el repertuvarından derlenen bir program ile sahnede olacak. Mozarthaus Sanat ve Konser Evi Tel: 0533 369 7450

Çağıl Kaya ve Tamer Temel SAMM’s bistro’da

SAMM’s bistro’da “Cazda Yolculuk” temasıyla devam eden cuma konserlerinde bu hafta Çağıl Kaya (vokal) ve Tamer Temel (saksafon) performansı var. İkiliye Kaan Bıyıkoğlu (piyano), Murat Ulus (bas) ve Serkan Alagök (davul) eşlik ediyor. 10 Haziran akşamı saat 20:30’da başlayacak konser için SAMM’s bistro Tel: 0312 447 9000 Adres: Uğur Mumcu Cad. No.19 GOP’ta. Gelecek Cuma / 17 Haziran akşamı ise Meltem Ege SAMM’s bistro sahnesinde olacak, kaçırmayın.

SCA Müzik Vakfı Şan Resitali ÇSM’de

Sevda Cenap And Müzik Vakfı “Şan Resitali” 10 Haziran Cuma, saat 20:00’de Yaşar Kemal Konferans Salonu’nda başlayacak. Angela Ahıskal (soprano), Ezgi Biçici (soprano), Pelin Aktaş (soprano), Kenan Tatlıcı (piyano) Konserde Mozart, Puccini, J. Strauss, Schönberg, Wolf ve R. Strauss lied ve aryalarını seslendirilecek. Bilet fiyatı 10 TL, SCA’dan ve konser günü ÇSM’dan alabilirsiniz.

Anadolu Ateşi ODTÜ’de

Anadolu Ateşi 15. Yıl Özel Gösterimi, 11 Haziran Cumartesi akşamı; daha geniş bir kadro ile, üç kuşak bir arada ODTÜ Vişnelik çim sahnesinde karşınızda olacak. Biletler Biletix’te.

Burak Erhan Tarlakazan “Exlibris” Galeri Kara’da

Sanatçı / Akademisyen Burak Erhan Tarlakazan’ın 60 adet exlibrisinin yer aldığı sergi 11 Haziran’a kadar açık olacak. Galeri Kara, Mithatpaşa Cad. No: 48 Kızılay’da.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.