Bu sayfayı paylaş

Ankara’da 5 Mekan 5 KonserŞubat’ın bu ilk haftasında Ankara’da çok iyi sanatçıların kaçırılmayacak konserleri var.

1. Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi “Eski Viyana’dan Nağmeler”

“Müze’de Müzik” - Salı Konserleri çerçevesinde bu Salı da (2 Şubat) muhteşem bir konser var: “Eski Viyana’dan Nağmeler” Çetin Aydar (viyola), Sinan Dizmen (viyolonsel), Özgür Uluçınar (kontrbas)

Program: K. D. von Dittersdorf - Viyola Kontrbas için Duetto. W. A. Mozart - Viyola Çello için duo K. 423 (keman viyola duosundan düzenleme). M. Haydn - Viyola, Çello ve Kontrbas için Divertimento. Konser 20:30’da başlayacak. Biletler Biletix’ten alınabilir.

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi: Kale Mah. Gözcü Sok. No.10 Tel. 0312. 311 04 01

Çetin Aydar Ankara Devlet Konservatuvarını bitirdi. Burslu olarak Almanya’da yüksek lisans öğrenimi gördü. Avrupa’daki orkestralarda çaldı. Dokuz Eylül Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalıştı, Profesör oldu. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Müdür olarak görev yaptı, öğretim üyesi olarak devam etmektedir.

Sinan Dizmen HÜ Ankara Devlet Konservatuvarını bitirdi. Alman Hükümetinin bursuyla öğrenim için Almanya’ya gitti ve Avrupa’daki orkestralarda çaldı. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarında doçent olarak görev yapmaktadır.

Özgür Uluçınar HÜ Ankara Devlet Konservatuvarını bitirdi. Yurt içinde ve yurt dışında konserler ve resitaller verdi, ödüller aldı. Ankara Devlet Opera ve Balesinde görev yapmaktadır.

2. IF Performance Hall “Bülent Ortaçgil”

Bu Perşembe (4 Şubat) akşamı saat 22:00’de başlayacak konserde Bülent Ortaçgil en sevilen “klasik” şarkıları ile, tüm söz ve besteleri kendisine ait olan son albümü “Sen”den de söyleyecek. Kaçırılmayacak bir konser. Bülent Ortaçgil’in özgeçmişini yazmayacağız tabii ki; fakat Ankara doğumlu olduğunu, gitar çalmaya lisede başladığını, tiyatroda ödül aldığını, kimya mühendisi olduğunu, Fikret Kızılok ile birlikte Çekirdek Sanatevi’ni kurduğunu da not düşelim.

IF Performance Hall: Tunus Cad. No.14/A Kavaklıdere Tel. 0312. 418 95 06

3. SAMM’s bistro “Deniz Taşar”

Her cuma olduğu gibi bu Cuma da (5 Şubat) caz var SAMM’s bistro’da. Saat 20:30’da Deniz Taşar olacak sahnede.

Deniz Taşar Robert Kolej Orkestrasında şarkı söylemeye başladı. Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesinde kurduğu “Deniz Taşar Quartet” ile caz kulüplerinde sahneye çıktı. Nardis Genç Caz Vokal Yarışması'nda birinci olarak Estonya’da Türkiye’yi temsil etti. Akbank JAmZZ yarışmasında en iyi yorum ödülünü alarak Venedik’te caz workshoplarına katıldı. Venedik Caz Festivalinde konser verdi. İKSV Genç Caz’ı kazandı ve İstanbul Caz Festivali programlarında yer aldı. Caz, R&B, Soul, New-Soul, Deneysel, Trip-Hop türlerinde söyleyen Deniz Taşar, aynı zamanda çok iyi bir grafik tasarımcı. Deniz Taşar’a Janusz Szprot (piyano), Murat Ulus (kontrabas) ve Serkan Alagök (davul) eşlik edecek.

SAMM’s bistro: Uğur Mumcu Cad. No.19 GOP Tel. 0312. 447 9000

4. Bilkent Senfoni Orkestrası “Pastoral Tutkular”

Bu Cumartesi (6 Şubat) Bilkent Konser Salonundaki konser saat 20:00’de başlayacak. Sasha Makila (şef), Rachel Kolly d’Alba (keman). Albümleriyle birçok ödül alan İsviçreli başarılı kemancı ve yazar Rachel Kolly d’Alba’yı dinleme şansını kaçırmayın.

Program: İ. Baran - Töresel Çeşitlemeler (ilk seslendiriliş). E. Chausson - Poem, keman ve orkestra için, Op. 25. M. Ravel - Daphnis et Chloe. Biletler Biletiva’da.

Bilkent Konser Salonu Gişe Tel: 0312. 290 17 75

5. Mozarthaus Sanat ve Konser Evi “Klasik Müzikle Pazar Buluşmaları”

Bu Pazar (7 Şubat) saat 17:00’de Püren Üstün (keman), Pınar Bayer (viyola), Pınar Turan (çello) ile Bach’tan Piazzolla’ya, Viyana valslerinden napolitenlere uzanan bir müzik yolculuğu var. Kurucuları piyanist Ilgın Salman ve piyanist Koray Okyay olan Mozarthaus Sanat ve Konser Evi’nde, popüler klasikleri beş çayı ve beraberindeki lezzetli ikramlarlarla dinleyebilirsiniz. Konser biletleri biletix’te ve Dost Kitabevinde.

Mozarthaus Sanat ve Konser Evi: Nilgün Sok. Bağ Apt. No. 14/2 Tel. 0533. 369 74 50 - 0532. 709 88 40.


Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.