Bu sayfayı paylaş

Ankara Büyükşehir bayrama hazırAnkara Büyükşehir bayram hazırlıklarını tamamladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, her bayram olduğu gibi bu bayram için de hazırlıklarını tamamladı. Bayramda ilgili birimleriyle hizmet vermek üzere düzenlemelerini bitirdi.

EGO mezarlıklara sefer düzenleyecek

Karşıyaka, Ortaköy, Cebeci Asri ve Sincan mezarlıklarında trafik düzeni ve denetimi için önlemler alındı. Ankaralıların arife gününden itibaren mezarlıklara kolay gidebilmeleri için otobüs seferleri düzenlendi.

Karşıyaka Mezarlığı için Hastane Metro durağından (Yenimahalle) kalkacak 210 no’lu otobüs 09:00-17:00 saatlari arasında 15 dakikada bir hizmet verecek.

227, 279 ve 281 no’lu Yükseltepe-Sıhhiye ve Yükseltepe-Kızılay otobüsleri Yükseltepe hareket noktasından kalkacak, cumartesi tarifesi uygulanacak.

Sincan Cimşit Mezarlığı için Sincan Lale Meydanından her yarım saatte bir EGO otobüsü kalkacak. Ayrıca 514-2 no’lu otobüs, Yeni Cimşit Mah. Cimşit Serpmeler durağı ile Sıhhiye arasında 06:25-22:30 saatleri arasında ulaşım sağlayacak.

Mamak Ortaköy Mezarlığı için,

354 no’lu Elmadağ-Ankara Gar Gençlik Parkı hattında çalışan otobüslerle 07:00-18:40

397 no’luYeşildere-Ankara Gar Gençlik Parkı hattında çalışan otobüslerle 07:00-19:00

359 no’lu Gökçeyurt-Ortaköy-Kızılcaköy-Ulus hattında çalışan otobüslerle 06:50-22:30 saatleri arasında ulaşım sağlanacak.

Karşıyaka, Sincan ve Ortaköy mezarlıkları içinde, toplamda 8 EGO aracıyla, arife günü ve bayram süresince ring seferleri düzenleyecek.

Mezarlık girişlerine yerleştirilen Mezarlık Bilgi Sistemi (MEBİS) ile aranan mezarın bulunmasına yardımcı olunacak. MEBİS’te yer alan kiosklar ile ziyaretçiler yakınlarının bulunduğu mezarı ve en kısa yolu, harita çıktısı da alarak kolayca bulabilecek.

Otobüsler bayramda ücretsiz olacak

EGO otobüsleri bayram boyunca yine ücretsiz olacak. Ankaralılar EGO otobüsleriyle 4 gün süresince (12, 13, 14, 15 Eylül 2016) ücretsiz seyahat edebilecekler. Bayram tatilinde de EGO Cepte uygulamasıyla otobüslerin duraklara gelme saatlerini öğrenebilecek, ALO 153‘ten de bilgi alabilecekler.

Zabıta, İtfaiye ve ASKİ ekipleri görev yapacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi bayram süresince tüm birimleriyle görev başında olacak.

ASKİ Genel Müdürlüğü Kanal Arıza ekipleri bayram süresince 24 saat görevde olacak ve ASKİ’ye ALO 153 ile ulaşılabilecek.

Zabıta ekipleri, Ulaşım Trafik ekipleriyle birlikte durak ve hatlarda gerekli kontrolleri yapacak. Ayrıca gıda kontrollerini de sürdürecek. Ankaralılar şikayetlerini Zabıta Daire Başkanlığının 0312 231 7984 ve 0312 229 6691numaralı telefonlarına bildirebilecekler.

İtfaiye Dairesi Başkanlığı 7/24 mesaisini sürdürecek. İtfaiye yetkilileri şimdiden uyarıyor: Bayramda evinizden ayrılacaksanız elektrik şalterini indirin; su, doğalgaz vanalarını kapatın. Piknik yapacaksanız ateşe dikkat edin, tam olarak söndürmeden bölgeden ayrılmayın.

ALO 153 Mavi Masa 7/24 açık olacak

Ankaralılar bayram süresince talep ve şikayetlerini 7/24 açık olan ALO 153 Mavi Masa’ya bildirebilecekler.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.