Bu sayfayı paylaş

Altındağ’da kurs kayıtları başladıAltındağ Belediyesinin ücretsiz kursları için kayıtlar başladı.

Altındağ Belediyesinin Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezlerinde yürüttüğü hobi, spor, meslek edindirme kursları için kayıtlar 30 Eylül’e kadar devam edecek.

Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezlerinde, Haziran ayına kadar sürecek olan 2016-17 döneminde yine “dolu dolu” bir programla hizmet verilecek. Daha önceki yıllarda olduğu gibi yine kadınlara birçok olanak sağlanacak.

Altındağ Belediyesi Kursları

Altındağlı kadınlar, kurslarda alacakları eğitimle meslek edinip para kazanma olanağı elde edebiliyorlar. Kişisel gelişime de katkı sağlayan kurslarla yetenek ve becerilerini geliştirebiliyor, spor yaparak daha sağlıklı yaşayabiliyor; gezilere, seminerlere katılabiliyor; böylelikle daha sosyal, başarılı ve mutlu bir hayat sürebiliyorlar.

Altındağ Belediyesi ve Altındağ Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen kursları tamamlayan kadınlara sertifika veriliyor.

Siz de Altındağ ilçesinde oturuyorsanız bu olanağı kaçırmayın. Hangi yaşta olursanız olun, ilgi alanlarınız ya da gereksinimleriniz doğrultusundaki branşa / branşlara (en fazla 3) mutlaka kayıt yaptırın.

Kayıt yaptırmak için Altındağ ilçesindeki semtlerde bulunan Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezlerinden birinin üyesi olmanız yeterli. Okuma yazma kursuna ise Ankara’nın her yerinden katılmak mümkün.

Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezleri

Merkezler Altındağ’da 24 farklı semtte bulunuyor: Aktaş, Alemdağ, Altınpark, Aydınlıkevler, Çamlık, Beşikkaya, Doğantepe, Gülpınar, Güneşevler, Hacılar, Hüseyin Gazi, Sakarya, Karacaören, Karakum, Karapürçek 1 ve 2, Mevlana, Önder, Örnek, Plevne, Seyfi Demirsoy, Yıldıztepe, Zübeyde Hanım ve 29 Ekim.

Merkezlerin 50 bini geçen üyesi bulunuyor. Üyeleri için 250 farklı branşta kurs düzenliyor. Ayrıca eğitim seminerleri, yurt içi ve yurt dışı geziler, farklı sosyal faliyetler de düzenleyerek kadınların daha aktif, üretken, sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerine katkıda bulunuyor. Kadınlar ücretsiz sağlık taramalarından yararlanabiliyor; sinemaya ve tiyatroya gidiyor, Ankara’yı geziyorlar.

Altındağ Belediyesi, Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezlerinde şu branşlarda kurslar düzenleniyor:


Meslek edindirme ve hobi kursları: Moda Tasarımı, Stilistik, Takı tasarımı, Mefruşat, Ev dekorasyonu, Pastacılık, Kuaförlük, Yönetici sekreterliği, Anne çocuk eğitimi, Cilt bakımı, Yaşlı ve hasta bakıcılığı, Çocuk bakıcılığı, Bilgisayar, Fotoğrafçılık, Grafik ve Animasyon, Okuma yazma, İngilizce, Arapça, Osmanlıca, Hızlı okuma, Dart, İşaret dili, Seramik, Resim-Yağlıboya, Bağlama, Ud, Keman, Ney, Halk oyunları, TSM korosu, Tasavvuf korosu, Diksiyon, Drama, Modern dans, Ahşap boyama, Kumaş boyama, Patchwork (kırkyama), Kilim (tüllü dokuma), Dekoratif ahşap süsleme, İpek kozası el ürünleri, İğne oyası, Çarşaf bağlama, Kurdele işi, Şiş dantel, El örgüsü sırma, Tel kırma, Gelin başı, El nakışı, Taş bebek, Gümüş kazaziye, Ebru, Tezhip, Hat, Minyatür, Mehteran, Bendir, Mis sabun.

Spor branşları: Spor (aerobik-fitness-pilates), Bedminton, Masa tenisi, Kick boks, Futbol okulu, Voleybol okulu, Basketbol okulu, Hentbol okulu.

Ayrıntılı Bilgi Tel: 0312 507 0133

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.