Bu sayfayı paylaş

Ahşap! Doğal, Güzel ve Dayanıklı...Zengin çeşitliliğe sahip, iyi korunması gereken bir yapı malzemesidir ahşap.

Ahşap neredeyse hayatımızın her yerinde var; bazen yaşadığımız evin duvarları, bazen oturduğumuz bir sandalye, bazen bir kurşun kalem, bazen bir satranç taşı, bazen bir yemek masası... Bir biblo, bir sandal ve daha yüzlerce biçimde görünür bize ahşap. Binlerce dokusu, binlerce rengi vardır. Bir de biz onu biçimlendirince milyonlarca yüzü olur ahşabın hayatımızda.

Ahşap, en eski yapı malzemesidir. Bu nedenle günümüze kadar ayakta kalmış pek çok tarihi yapı ahşap malzeme ile yapılmıştır. Yapıda ahşap kullanımı çevreci bir bakış açısını yansıtır. Çünkü kaynağı yenilenebilen yegane yapı malzemesidir. Tertemiz bir malzemedir, çöp bırakmaz. Bilinenin aksine çok dayanıklıdır. Ahşabı işlemek diğer yapı malzemelerine göre kıyaslanamayacak kadar az enerji gerektirir. Ahşap, yangına çelikten bile daha dayanıklıdır. Artık yeni yapı teknolojileri sayesinde ahşap yapılar yangına neredeyse 90 dakika dayanabilecek kadar tasarlanabiliyor.

Özelliklerini saymakla bitiremeyeceğimiz ahşap güzeldir, doğaldır, dayanıklıdır, faydalıdır. Onu korumak, çevreyi korumak demektir.

Ahşaba iyi bakmak gerek.


Yapı malzemelerinin hepsi zamanla koşut olarak eskir. Ahşap da eskir. Ahşap uzun ömürlüdür; ama iyi bakılmaz ise görünümü değişir, çürür, tamamen yok olabilir. Bakteriler, mantarlar, böcekler, bazı kimyasallar ahşabı olumsuz etkiler. Ahşap yapı malzemesi olarak, hem çok yüksek nemden, hem de aşırı kuruluktan korunması gereken kapiler organik bir alt yapıdır. Doğru bir koruma ile ahşabın çatlaması, şişmesi ve bükülmesi engellenebilir.

ClimateActivePaint Nature, ahşap koruyucu kaplama.

İşte bizim ürünümüz ClimateActivePaint Nature, dış cephede kullanıma hazır, dayanıklı olmayan ahşap parçaları için üretilmiş bir kaplamadır. Ahşap yüzeylerde ısı ve su yalıtımı için kullanılır.

Malzememiz kaliteli birleştirici madde ile birbirini tutan, milyonlarca mikroskobik küçüklükte seramik bilyelerden oluşmaktadır. Bu bilyeler güneş ışınlarının büyük bir kısmını geri yansıtır. Membran fonksiyonu sayesinde ahşabın üzerinde aktif koruyucu bir yüzey oluşturur. Nemi hapseder. Ahşaptaki nem, kapiler transfer ile dışarı atılmaz. Havadaki nemin hapsedilmesiyle de ahşabın kuruması önlenir. ClimateActivePaint Nature, yüksek sıcaklıklarda hapsettiği bu nemi buharlaştırarak, ahşabın aşırı ısınmasını önler. Böylelikle bükülme ve şişme sonucu oluşan çatlakları azaltan sabit nem dengesini korur.

ClimateActivePaint Nature’deki seramik miktarı atmosferik koşullardan gelecek tehlikeye karşı kaplamayı dirençli hale getirir. Duman, asit, tuz, ozon, deniz suyu ya da UV ışınları etki etmez. ClimateActivePaint Nature, zeminde yüksek esneklik ve yapışma gücüne sahiptir. Esneklik, yapışma gücü ve direnç bir araya geldiğinde ahşabın eskimesi engellenmiş olur.

Yapınızdaki ahşap birimleri “mikroorganizmalardan, kimyasallardan, kardan, yağmurdan, güneşten ve diğer tüm yıpratıcı etkenlerden” ClimateActivePaint Nature ile koruyun.


Aytaç Patoğlu -Genel Müdür / Teknolojik Yapı Merkezi

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.