Bu sayfayı paylaş

21. Ankara Caz Festivali başlıyor21. Uluslararası Ankara Caz Festivali 9-26 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

Caz Derneği tarafından düzenlenen ve bu yıl 9-26 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan 21. Uluslararası Ankara Caz Festivali kapsamında, dünyaca ünlü sanatçılar, Ankaralı caz tutkunları ile buluşacak. Konser biletleri biletix’te.

ENBE Orkestrası Caz Projesi

Behzat Gerçeker ve Orkestrası festival sahnesinde, yepyeni bir caz projesi ile Ankara’da. Tarih 09 Mayıs Salı, Saat 20:30, Yer Next Level teras kat- Eskişehir yolu. Konser ücretsiz, oturma düzeni yok.

Mourad Benhammou & The Power Trio

Mourad Benhammou (davul), Jeremy Bruger (piyano) ve Matyas Szandai (kontrabas) Ankara’da. Tarih 11 Mayıs Perşembe, Saat 20:00, Yer Türk Japon Vakfı- Oran.

Evrim Özşuca Quartet

Ülkemizin en önemli caz vokallerinden Evrim Özşuca’ya Ali Perret (piyano), Apostolos Sideris (kontrabas) ve George Mel (davul) eşlik edecek. Tarih 12 Mayıs Cuma, Saat 21:00, Yer SAMM’s bistro- Uğur Mumcu Cad. No.19 GOP Tel. 0312 447 9000

Çocuklarla Caz ve Doğaçlama Atölyesi

Müzisyen ve uzman psikolojik danışman Asena Akan çocuklar için atölye çalışması yapacak. Tarih 13 Mayıs Cumartesi, Saat 13:30, Yer SCA Vakfı stüdyo.

İş hayatı ve Caz Buluşması

Asena Akan ile iş hayatı ve cazın iyileştirici gücü üzerine atölye çalışması. Tarih 13 Mayıs Cumartesi, Saat 15:30, Yer Sevda Cenap And Vakfı stüdyo.

Pol Belardi’s Force

Grup, kendilerine özgü bir üslup ile pop, rock, hip-hop ve elektronik tınıları bir arada sunacak; kendi besteleri, taze ve modern doğaçlamalarla Ankaralı müzik tutkunlarıyla olacak. Tarih 13 Mayıs Cumartesi, Saat 21:00, Yer SAMM’s bistro.

Kahvaltıda Caz - Janusz Szprot Quartet & Yahya Dai

Anneler Gününe denk gelen konserde Polonyalı müzisyen Janusz Szprot & Yahya Dai; Meriç Çalışan ve Burak Durman ile SAMM’s bistro sahnesinde olacak. Konser, anneniz için çok hoş bir sürpriz olabilir. Tarih 14 Mayıs Pazar, Saat 11:00, Yer SAMM’s bistro.Social Inclusion Band

Şilay Turan (vokal), Oğuzhan Gürel (vokal), Mustafa Aydoğdu (piyano), Ahmet Nebi Şaylan (gitar), Kemal Eren (bas gitar), Özkan Yılmaz (davul), Nükhet Öztürk (trompet), Taylan Aktuğ (flüt, perküsyon), Denizcan Sart (davul). Tarih 14 Mayıs Pazar, Saat 16:00, Yer Tepe Prime-Eskişehir yolu. Konser ücretsiz, oturma düzeni yok.

Türk Armoni Yıldızları Orkestrası ve Dilek Sert Erdoğan

Tarih 14 Mayıs Pazar, Saat 20:00, Yer Tepe Prime.

Burak Bedikyan

Dünyaca ünlü caz piyanistimiz Burak Bedikyan’a Can Kozlu (davul) ve Matthew Hall (kontrabas) eşlik edecek. Tarih 15 Mayıs Pazartesi, Saat 21:00, Yer SAMM’s bistro.

İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions

Tenor saksafon İlhan Erşahin’e, Alp Ersönmez (kontrabas), Turgut Alp Bekoğlu (davul) ve İzzet Kızıl (perküsyon) eşlik edecek. Tarih 16 Mayıs Salı, Saat 20:30, Yer BİS- Bilkent.

Hakan Başar

13 yaşındaki yetenekli piyanist Hakan Başar festivalde. Tarih 17 Mayıs Çarşamba, Saat 20:00, Yer Next Level. Konser ücretsiz, oturma düzeni yok.

Karsu

Caz, blues, soul ve funk stillerini Türk ezgileri ile birleştirerek kendi tarzını yaratan, Hollanda doğumlu Karsu’ya (vokal, piyano) Randell Heije (trompet), Efe Erdem (trombon), Yoran Hoop (davul), Ulrich De Jesus (gitar) ve Marten Jeninga (bas gitar) eşlik edecek. Tarih 17 Mayıs Çarşamba, Saat 20:30, Yer Next Level. Konser ücretsiz, oturma düzeni yok.

HÜ Konservatuvar Öğrencileri Caz Cafe’de

HÜ Devlet Konservatuvarı Caz Anasanat Dalı öğrencileri mini dinletiler, doğaçlamalar ve anlık ufak sürprizlerle yeteneklerini sergileyecek; müzik, kahve ve çikolatayı muhteşem bir üçlü olarak Ankaralılara sunacaklar. Tarih 18 Mayıs Perşembe, Saat 10:00, Yer Congresium- Söğütözü. Etkinlik ücretsiz.

Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars

Grup, popüler caz standartlarını ve Latin caz şarkılarını yorumlayacak. Tarih 19 Mayıs Cuma, Saat 18:00, Yer Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü çim alan.

Aydın Esen & Randy K.

Piyanist, bestekar Aydın Esen ve vokalist, eğitmen Randy Esen (vokal) festivalde. Tarih 23 Mayıs Salı, Saat 20:00, Yer Türk Japon Vakfı.

Al Di Meola “Music of Di Meola, Piazzolla & Lennon & McCartney”

Dünyaca ünlü enstrümental caz ve dünya müziği gitaristi Al Di Meola Ankara’da. Tarih 24 Mayıs Çarşamba, Saat 20:30, Yer MEB Şura Salonu- Beşevler.

Enrico Rava Quartet

Ünlü İtalyan trompet sanatçısı Enrico Rava’ya, Francesco Dıodatı (gitar), Gabriele Evangelista (kontrabas) ve Enrico Morello (davul) eşlik edecek. Tarih 25 Mayıs Perşembe, Saat 20:00, Yer Türk Japon Vakfı.

Mihriban Aviral

Türkiye’nin ilk ve tek Latin caz flüt virtüözüne, Umut Tosunlar (piyano), Emre Topak (bas gitar), Erdinç Aktuğ (davul), Şinasi Celayiroğlu (gitar) ve Ercan Elidemir (perküsyon) eşlik edecek. Tarih 26 Mayıs Cuma, Saat 20:00, Yer Tepe Prime.

21. Uluslararası Ankara Caz Festivali için Tasarım Yarışması

Caz Derneği ile HÜ 50. kuruluş yılında Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü ortak bir çalışmaya imza atmış; 21. Uluslararası Ankara Caz Festivali için Tasarım Yarışması düzenlemişti. Birinci seçilen tasarım bu yılın festival görsellerine uygulandı; yarışmaya katılan tüm öğrencilerin yapıtları Next Level ortak alanda sergilenecek.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.