Bu sayfayı paylaş

Yerli malı yurdun malıHani eskiden Yerli Malı Haftası olurdu.

12-18 Aralık tarihleri arasında tüm okullarda kutlanırdı. Toplumda yerli tüketim bilincinin artırılması amaçlanırdı. Hafta boyunca yerli malı kullanmanın, tüketmenin önemini anlatırdı öğretmenlerimiz.

Tutumlu olmak önemliydi. Tüketilecek ürünlerin ülkemizde üretilen ürünler olması çok önemliydi. “Yerli malı Yurdun malı, her Türk onu kullanmalı” sözü, yerli üreticinin ve ülke ekonomisinin desteklenmesine işaret eden sloganımız, ilkemizdi. Yerli malı haftasında şiirler okunur, konuşmalar yapılır; hatta piyesler düzenlenirdi. 1983 yılında “Yerli Malı Haftası, Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası” olarak değiştirildi. Hâlâ var, ama eskisi kadar coşkulu olmadığı da bir gerçek. Olsa da ne kadar önemseniyor?

Biz ArabulAnkara olarak yerli malını hâlâ çok önemsiyoruz. %100 yerli malını, kaliteli ürün üreten tüm üretici firmaları önemsiyoruz, haberlerimizle de destekliyoruz.

%100 Türk malı tahıl gevrekleri

İşte size %100 yerli malı bir marka, Flakefest tahıl gevrekleri. Üstelik bir Ankara firmasının, Merkay Grup Gıda’nın üretimi. Ülkemizde marketlerde satılan kahvaltılık gevreklerin çoğu yabancı firmaların ürettiği markalar. Flakefest Tahıl Gevrekleri %100 Türk malı. Türkiye’de yetiştirilen tahıllardan üretiliyor. Tahıllar taş değirmenlerde öğütülerek tüm besin değerleri korunuyor. Hiçbir koruyucu madde içermiyor.

Flakefest Tahıl Gevrekleri’ni üreten ve 2011 yılında kurulan Merkay Grup Gıda, SGS tarafından ISO 22000 ve ISO 9001 belgelerine sahip. Merkay Grup Gıda, Ankara-Şaşmaz’da bulunan 7500 metrekarelik kapalı alanı olan üretim tesisinde faliyet gösteriyor. Firmanın kurucusu ve Genel Müdürü, Gıda Mühendisi Peruze Ayhan Eşiyok.

Bir Ankara Markası

Merkay Grup Gıda, tahıl gevrekleri üretimi konusunda uzmanlaşmış bir firma. Ürünlerini hem marketlerde hem de otel, restoran, kantin gibi toplu tüketim kanallarında tüketici ile buluşturuyor. Flakefest dışında markaları da var. Firma hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. İç ve dış pazardaki firmalar için private label; yani özel markalı üretimler yapan şirket, aynı zamanda birçok gıda firmasının ara mamul ve işlenmiş hammadde ihtiyacını da karşılıyor.

Market Ürünleri, Mısır Gevrekleri, Tatlı Gevrekler, Müsliler, Pastacılık Ürünleri, Endüstriyel Ürünler başlıklı ürün grupları olan şirketin, özellikle market kanalında öne çıkan markası Flakefest Tahıl Gevrekleri ile ilgili detaylı bilgi için : Flakefest / Arabul Ankara

Sağlıklı ve dengeli kahvaltı için kahvaltı gevreği

Kahvaltı yapmak önemli; ama sağlıklı beslenmek için kahvaltının içeriği de çok önemli. Dünyanın çoğu ülkesinde kahvaltıda en çok kahvaltı gevreği tüketiliyor. Hatta kahvaltı gevreğinden başka bir kahvaltı bilmiyorlar desek yerinde olur. Türkiye’de de artık kahvatı gevreği tüketimi artıyor. Uzmanların, diyetisyenlerin tam tahıllı gıdalar konusundaki uyarıları, Türk tüketicisini de tam tahıllı ürünler tüketmeye yöneltti. Sağlıklı beslenme açısından günün en önemli öğünü olan kahvaltıda artık tam tahıllı kahvaltı gevrekleri tercih ediliyor.

Tam tahıllı kahvaltılık gevrekler lif, protein, karbonhidrat, vitamin E, B vitaminleri, mineraller ve antioksidanlar yönünden zengin. İçerdikleri kompleks karbonhidratlar ve besin değerleri ile kan şekerini dengeliyor, kendinizi uzun süre enerjik ve tok hissetmemizi sağlıyorlar. Sindirim sistemini düzenliyorlar. Çocuklarda süt tüketme alışkanlığının yaratılmasında da kahvaltılık gevreklerin payı büyük. Kahvaltılık gevrekler sütle veya yoğurtla karıştırılarak yeniyor; isterseniz içine ceviz, fındık ve tercih ettiğiniz meyve parçacıkları eklediğinizde tam bir kahvaltı oluyor. Yaşam koşulları da buna biraz zorluyor. Hazırlanması ve saklaması kolay olduğundan çalışan insanlar için pratik bir kahvaltı seçeneği oluşturuyor.

Sağlıklı beslenmeye dikkat edelim. En sağlıklı ürünleri tercih edelim ama kaliteli üretim yapan kendi üreticilerimizin ürünlerini tercih edilim. Yerli ürünleri tüketelim, yerli üreticilerimizi destekleyelim. “Yerli malı, yurdun malı” diyelim.


Merkay Gup Gıda İlitişim bilgileri için: Merkay

Merkay Ürün Kataloğu

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.