Bu sayfayı paylaş

Haziran’ın son 2 konseriAnkara’da 2 muhteşem konser verilecek.

Tanıdık sesler, bildik ezgiler, klişe sözlerden sıkıldıysanız; performanslarıyla sizi başka dünyalara, farklı kültürlere taşıyacak 2 sıra dışı grup geliyor Ankara’ya.

Light in Babylon, Ankara Palas’ta

29 Haziran Perşembe akşamı (bugün) Light in Babylon Ankara Palas sahnesinde olacak. Michal Elia Kamal (vokal), Julien Demarque (gitar), Metehan Çiftçi (santur), Stuart Dickson (perküsyon) ve Jack Butler’dan (bas gitar) oluşan grup, 2009’da İstanbul’da kuruldu. Farklı etnik yapıların ve kültürlerin kaynaşması olan bu grupta, solist İran asıllı İsrailli, santur icracısı Türk, gitarist Fransız ve diğer kökenlerden müzisyenler birlikte çalıyor. Müzisyenlerin günlük yaşamını da etkileyen Ortadoğu’daki gerilimlere rağmen grup hâlâ son derece yaratıcı ve müzik yoluyla sevgiyi, umudu ve barışı yaymaya; her insanın ışıkla dolu bir dünya görüşünü takip etmesini dilemeye devam ediyor.

2011’de İstanbul’u kaydeden grup, aynı yılın yazında Avrupa’da düzenlenen festivallerde çaldı. 2012’de Life Sometimes Doesn’t Give You Space’i kaydetti. 2016’da Yeni Dünya’yı çıkardı. Dünyanın birçok yerinde performanslar gerçekleştiren Light in Babylon, bu akşam Ankara Palas’ın tarihi atmosferinde, biletler biletix’te.

Yaşam Hancılar Band, SAMM’s bistro’da


Avrupa’nın tanınmış caz müzisyenlerinden Yaşam Hancılar, Strange Fish albümü lansman turnesi kapsamında 30 Haziran Cuma akşamı SAMM’s bistro sahnesinde olacak. Sanatçıya Orestis Petrakis (piyano), Marco Zenini (kontrbas) ve Joan Terol Amigo (davul) eşlik edecek. Eleştirmenlerin sıcak ve güçlü sesi ile Frank Sinatra’nın gençliğe benzettikleri; müziğini klasik, Brezilya müziği, pop ve cazın karışımı olarak nitelendirdikleri Yaşam Hancılar Çanakkale’de doğdu. İTÜ’de mühendislik okudu. İlk caz grubu Jazz Mates’i 2006’da kurdu. İstanbul’dan Maastricht’e kadar önemli ulusal ve uluslararası festivallerde ve salonlarda konserler verdi. 2008’de Nardis Genç Caz Vokal Yarışmasında ödül aldı, Estonya’da Türkiye’yi temsil etti. 2013’te Amsterdam Konservatuvarından mezun oldu. Amsterdam’da kendi müzik okulunu açtı. İlk albümü Here’s To Life’ta büyük ölçüde Great American Songbook klasiklerini yorumlayan sanatçı, 2. albümü Strange Fish’te caz ve Brezilya standartlarını kendi besteleri ile birleştirdi.

Grubu ile başta Hollanda ve Türkiye olmak üzere birçok ülkede konserler veren Yaşam Hancılar, 30 Haziran Cuma akşamı SAMM’s bistro sahnesinde olacak. SAMM’s bistro Uğur Mumcu Cad. GOP’ta. Rez. Tel. 0312 447 9000

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.