Bu sayfayı paylaş

Bayramda Ankara’da güvenlik önlemleri artacakEmniyet, bayram için güvenlik önlemlerini belirledi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, ülke geneli polis sorumluluk bölgesinde, bayram süresince yoğun güvenlik ve aşayiş önlemi alınacak. Bu çerçevede Ankara’da da şu önlemler alınacak:

1. Alışveriş merkezi, pazar yeri, piknik alanı, plaj ve çarşı gibi bayram tatili süresince halkın yoğun olarak bulunacağı bölgelerde kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarının önlenmesi amacıyla yaya ve motorize ekip uygulamaları artırılacak.

2. Şehirlerarası otobüs terminali, gar, hava ve deniz limanları ile şehir içi toplu taşıma araçları ve duraklarda oluşabilecek yoğunluklar dikkate alınarak kontroller artırılacak.

3. Aranan kişilerin yakalanması ve halkın huzurunu bozacak davranışların engellenmesi için umuma açık dinlenme ve eğlence yerleri kontrol edilecek.

4 Halkın bayram nedeniyle ikametlerinden ayrı kalacağı, birçok işyerinin kapalı olacağı dikkate alınarak ev ve işyerlerindeki hırsızlık olaylarının önlenmesi için ek önlemler alınacak.

5. Bayram öncesi ve süresince mezarlık ziyaretlerinin artacağı değerlendirilerek güvenlik önlemleri alınacak.

6. Halkın ihbar, istek ve şikâyetlerinin değerlendirilmesi ve takibinde hassasiyet gösterilecek.

7. Çocuk kayıpları ile ilgili müracaatlarda gerekli işlemler ivedilikle yerine getirilecek.

9. Bayram süresince güvenlik hizmetlerinin yürütülmesinde toplum desteğinin sağlanmasına yönelik çalışmalar yapılacak. Halk-polis ilişkilerine azami özen gösterilecek.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Tel: 0312 303 6344 - 0312 303 5555 - Alo 155

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.