Bu sayfayı paylaş

Ankara etkinlikleri: ÇSM, CSO ve Pony ParkAnkara’daki etkinlikler ve açılışlar listesi.

Çağdaş Sanatlar Merkezi etkinlikleri

Çankaya Belediyesinin Kennedy Cad. No.4 Kavaklıdere’deki Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM) etkinlikleri şunlar:

Ömrüne Sığmayan Adam I Aziz Nesin 100 Yaşında Doğumunun 100. yılında Aziz Nesin anısına açılan ve yazarın yazılı-görsel arşivinden oluşan arşiv sergisini 8 Kasım’a kadar, her gün 09:00-19:00 saatleri arasında ÇSM’de görebilirsiniz. Sergide Aziz Nesin’in notları, kitapları, günlükleri, ödülleri ve diğer yüzlerce doküman ile birlikte, yaşamını anlatan video, belgesel ve diğer görseller de yer alıyor.

Cennet ve Yeryüzü Finlandiyalı sanatçı Matti Sirvio’nun Cennet ve Yeryüzü adlı resim sergisini 28 Ekim’e kadar ÇSM’de görebilirsiniz.

İki Ülke Bir Kamera Türk ve Macar fotoğrafçıların Ankara ve Budapeşte çekimlerinden oluşan karma fotoğraf sergisi ÇSM’de 28 Ekim’e kadar devam ediyor.

Dominique Chan Sanatçının kişisel resim sergisi 10 Ekim’de bitiyor.

Firuzan Özen Sanatçının kişisel resim sergisi 10 Ekim’de bitiyor.

Ankara Anayasa Tartışıyor Sosyal Demokrat Avukatlar Derneğinin düzenlediği “Ankara Anayasa Tartışıyor, Türkiye’nin Anayasa Gündemi” konulu panel, 7 Ekim’de 14:00-17:00 saatleri arasında ÇSM’de yapılacak.

İrfanî Geleneğimiz ve Anadolu Aydınlanması EVRAK Anadolu Erenleri Kültür ve Sanat Vakfının düzenlediği sempozyum 8 Ekim’de, 10:00-18:00 saatleri arasında ÇSM’de yapılacak.

CSO konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) yeni sezonun ilk konserini 7 Ekim’de CSO Konser salonunda verecek. Konser saat 20:00‘de başlayacak. Bilet satış: CSO gişe, Dost Kitapevi ve biletix.

Şef: Rengim Gökmen, Solist: Hüseyin Sermet (piyano)

Tolga Taviş Senfonik Fragmanlar “Demokrasi Şehitlerine İthafen”

Peter İlyiç Çaykovski Piyano Konçertosu No.1 Op.23 si bemol minör

Sergey Rahmaninof 2. Senfoni Op.27 mi minör

Pony Park açılışı

Çankaya Belediyesi, Çankaya Park içinde 2.500 m2 alana kurduğu, çocuklara atları sevmeyi öğretecek ve binicilik sporunun gelişmesine katkı sağlayacak Pony Parkı 9 Ekim’de saat 14:00’te açacak. Çankaya Park, eski Çansera Parkı; Öğretmenler Caddesi Çukurambar’da, Çankaya Üniversitesi yanında.

Çankaya Belediyesi ayrıca, 8 Ekim’de Bayraktar Çankaya Evi’ni, 9 Ekim’de Çiğdem Mahallesindeki Can Yücel Parkı’nı da açacak.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.